frekans değiştirme

mustafa_

Üye
arkadaşlar Şebeke frekansını 60 hz kadar ayarlayarak çıkarmak istiyorum devre için yardımcı olabilirmisiniz

ne demek istediğini anlayamadım.şebeke frekansını nasıl 60 hz e çıkarmayı düşünüyorsun.bunu unut bence.... ;D

aynı şeyi bende arıyorum şebeke frekansını değiştirmek istiyorum, bana frekans inverteri önerdiler, ( motor sürücüsünden farklı bir şey) bilgi alırsan banada bildir lütfen.

stt ' Alıntı:
aynı şeyi bende arıyorum şebeke frekansını değiştirmek istiyorum, bana frekans inverteri önerdiler, ( motor sürücüsünden farklı bir şey) bilgi alırsan banada bildir lütfen.

Doğru önermişler de,motor sürücüsünden farkı neymiş bunun?Motor sürücüsü neden olmazmış?Merak ettim ben de.

şebeke frekansını değiştirmenin tek bir yolu var oda yanlış hatırlamıyorsam sıemens ın frekansmetre si vardı goruntusu sayaça benzıyo ve üstünde bir ekran ve yıne yanılmıyorsam 2 tane tuş vardı bu tuşlar yardımıyla fr ile oynayabilirsin ama fiyatı bıraz tuzlu

Doğru önermişler de,motor sürücüsünden farkı neymiş bunun?Motor sürücüsü neden olmazmış?Merak ettim ben de.

Degisken frekansla ne tip bir yukun beslenecegi onemli. Motor suruculer voltaj/frekans oranini sabit tutan inverter devreleridir.

Eger gerilimi sabit frekansi degisken bir kaynaga ihtiyac varsa bu durumda motor surucuye degil invertere ihtiyac duyulur.

şebeke frekansı değiştirmenin yöntemi elektronik frekans konvertörleriyle yapılır.bu konvertörler şebeke akımını önce dc akıma çevirir sonra devre içerisindeki transistör gibi elemanlarla 3 faza veya bir faza istediğiniz frekans ayarına göre çıkış verirler.çalıştığım iş yerinde.bu frekans konvertörleriyle ac asenkron motorların frekanslarıyla oynayarak istenilen devir hızı ayarlanmaktadır.

3 fazlı jeneratörlerde 50 hz lik frekansı 60 a çıkarmak için ne yapmak gerekir.yardımlarınız teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri