Fransız Malı Elektrik Malzemelerini Kullanmıyoruz...

Schneider bir ara federali almak istedi diye biliyorum ama satmadı federal
satılsaydı Schneider federali kapatıcaktı o yüzden ben federala devam diyorum..
...............yurdumun malı...............

Kullanmayalým ve kullananlarý uyaralým.

Forumda ana baþlýk olarak açýlabilir bence

Iyi düşünmüşsun tsk ederim yetkili arkadaşlar ilgilenirse sevinirim

arkadaşlar küçük büyük, ne olacak ki demeyelim herkes elinden geldiğince tepkisini koysun lütfen alternatifi olmayan hiç bir şey yoktur kendi çıkarlarımız için vatanı satmayalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Türkiyede tüketilen yabancı ürünlerin % 80 gereksiz. Bilgisayar ana kartı, işlemci, ekran kartı, pic, atmel, bunlar gibi bir çok ürünleri mecburen almak zorundayız. kazandıkları paralar helali hoş olsun.

Ancak öte yandan deterjan, kozmetik, gıda benzeri ürünlerde enayiliğimize paramız yabancılara gidiyor..

Mesela markete giriyorsun, Ülker, Eti ve daha birçok türk firmasının yüzlerce çeşiti varken, çeşit olarak daha az olmasına rağmen gidip ital çikolata allıyoruz. bu enayilik değilde nedir.

Devlet bu konuda uluslar arası anlaşmalar ,mevzuatlar nedeniyle, bu ürünlere engel olamıyor. yabancı ürünler raflarımıza geliyor, burda tüketici olarak bizlere büyük sorumluluklar düşüyor.. daha önce israil, çin için üç beş gün söylendi, sonra unuldu..
genel olarak mümkün olduğunca yerli kullanamaya özen gösterelim..

Schneider Electric
Telemecanique

vb. Diğer markalar Türkiyede üretimde olan her sistem için tercih edilen markalar hiç düşündünüz mü neden tercih edildigini?
Meslek Liselerinde okuyanlar için laboratuar veya malzeme yardımı yaparak piyasaya kendi markalarını aşılıyorlar.Bir yıl için degil 5-10 yıl sonrası için iyi bir yatırım olanağı sağlıyor.
Türk Yapımı malzeme olarak ben birtek GEMO gördüm tavsiye edilir mi? Neden olmasın hem uygun bir fiyat hemde kullanışlı küçük sistemler için.

İyi günler.

Schneider Electric
Telemecanique

vb. Diğer markalar Türkiyede üretimde olan her sistem için tercih edilen markalar hiç düşündünüz mü neden tercih edildigini?
Meslek Liselerinde okuyanlar için laboratuar veya malzeme yardımı yaparak piyasaya kendi markalarını aşılıyorlar.Bir yıl için degil 5-10 yıl sonrası için iyi bir yatırım olanağı sağlıyor.
Türk Yapımı malzeme olarak ben birtek GEMO gördüm tavsiye edilir mi? Neden olmasın hem uygun bir fiyat hemde kullanışlı küçük sistemler için.

İyi günler.

Okulların önemi tartışılamaz.Fakat piyasada bulunan yerli malı firmalardan hangisi acaba ürünlerinin arkasında duruyor veya biz o firmaları ne kadar destekliyoruz.Piyasada bulunan en büyük anahtar,şalter ve buton,sınır anahtarları üretimi yapan ve yakın bir tarihte kontaktör vede motor koruma üretimine başlayan Emas firmasının ürünlerinin schneiderin benzer ürünlerinle aynı kalitede olduğunu biliyormusunuz.Crouzet zaman rölelerine muadil ürünlerin piyasada olduğunu .
Bizler yerli üretim yapan firmaları desteklersek vede yerli üretim yapan firmalarda bizim düşüncelerimize değer verirlerse argeye ve kaliteye önem verirlerse bu piyasada yabancı kaynaklı mamüller barınamaz

Son düzenleme:
Fransız mallarını her alanda kullanmamaya çalışalım.
Sadece bu olay için değil ömürboyu.
Fransız firmaları ile ortak olan Türk firmaları da artık bu ortaklıklarından vazgeçsinler.

Schneider ürünlerine bu kadar alışmışken bu çok kötü oldu. Scada ne olacak? Citect, vijeo?

yerli scada mızda mevcut arkadaşlar forumda tanıtımı yapılıyor

Son düzenleme:
Bu boykot inşaallah unutulmaz.BOYKOTTA KARARLILIĞIMIZI GÖSTERMELİYİZ..

Bence de kullanmamaya gayret gösterelim arkadaşlar elimizden geldiği kadar yerli malı kullanırsak daha iyi

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri