FPWINPRO 'ya OFFLINE simülasyon eklendimi?

Merhaba

Gönderdiğiniz proje resminde PLC RUN da değil, sorununuz bu olmasın.
Ekli dosyayı görüntüle 86122
evet çok teşekkür ederim normalde online olunca run a otomatik alıyor burda almamıs dikkatimden kaçmış saolun tekrar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
a
Merhaba

Bilgi verdim, gereken düzenleme yapılacaktır.

İyi çalışmalar
merhaba bi problemim var fotoda görüldüğü gibi program1 de Y çıkışlarım aktif olmuyor ne similasyonda nede plc ye bağlıyken .Ama birde manuel sayfam var orada aktif oluyor . Program 1 otomatik çalışma bloğu yapmak istedim ama o blokta sanki manuelde kullandığım ne varsa çıkış almadı . fonksiyon mu açıp ordamı yazmam lazımdı? y çıkışlarım global de tanımlı heryerde çalışması lazım aslında yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• panas.png
    panas.png
    454.6 KB · Görüntüleme: 12
  • pppp.png
    pppp.png
    477.5 KB · Görüntüleme: 12
a

merhaba bi problemim var fotoda görüldüğü gibi program1 de Y çıkışlarım aktif olmuyor ne similasyonda nede plc ye bağlıyken .Ama birde manuel sayfam var orada aktif oluyor . Program 1 otomatik çalışma bloğu yapmak istedim ama o blokta sanki manuelde kullandığım ne varsa çıkış almadı . fonksiyon mu açıp ordamı yazmam lazımdı? y çıkışlarım global de tanımlı heryerde çalışması lazım aslında yardımcı olurmusunuz
Hocam aynı sorun olmasada bende benzer sorunlarla karşı karşıya kaldım.Timerdan çıkışı direk vermeyinde timer çıkışını tek bir çıkışa bağlayıp yeni bir networkde timerin tetiklediği çıkışı giriş olarak alıp onnun üzerinden çıkışları tetiklemeyi deneyin.

Son düzenleme:
a

Merhaba

Gönderdiğiniz resimlerde timer lar enerjili görünmüyor ki çıkışlarınız aktif olsun.
Timer ın önündeki şartlar yerine geldikten sonra çıkışlarınız aktif olmalıdır.
Resimde görünen yapıda bir sorun olmamalı, projenizin görünmediği kısımlarında aynı çıkış adresini birden fazla kullanmadığınıza dikkat ediniz..

İyi çalışmalar

Merhaba

Ana setup var ise aşağıdaki güncel upgrade dosyasını kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar
Merhaba link çalışmıyor, communication settings'e girince 4 seçenek(Cnet, Modem, Ethernet, USB) çıkıyor. PLC simulasyonu çıkmıyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba

Yazılım ve PLC versiyonunuz nedir?
Ekran görüntülerini atar iseniz yarın sabahtan cevap veririm

İyi akşamlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar