Finlux 40" Tv görüntü belirli aralıkla titriyor

akif-b

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Finlux marka televizyonda görüntülemede bir titreme söz konusu, görüntü izlerken yaklaşık 2 saniye kadar düzgün görüntü sonra ki iki saniyede titreme ve devamında tekrar düzgün görüntü şeklinde ardışık olarak görüntü var, hatanın sürekli ve ardışık olması dikkatimi çekti, bir ustaya götürdüğümüzde ekranın değişmesi gerektiği söylendi.
Burada ekran değişmesi gereken konuyu anlamadım ekranın kendisinde bir sorun yok, görüntüleme de bir düzgün bir titreyen ard arda sürekli tekrarlanan bir görüntü var.
Sorunun kaynağı ne olabilir ve çözümü konusunda ne yapmak gerekir, konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum.

Merhaba Arkadaşlar,
Finlux marka televizyonda görüntülemede bir titreme söz konusu, görüntü izlerken yaklaşık 2 saniye kadar düzgün görüntü sonra ki iki saniyede titreme ve devamında tekrar düzgün görüntü şeklinde ardışık olarak görüntü var, hatanın sürekli ve ardışık olması dikkatimi çekti, bir ustaya götürdüğümüzde ekranın değişmesi gerektiği söylendi.
Burada ekran değişmesi gereken konuyu anlamadım ekranın kendisinde bir sorun yok, görüntüleme de bir düzgün bir titreyen ard arda sürekli tekrarlanan bir görüntü var.
Sorunun kaynağı ne olabilir ve çözümü konusunda ne yapmak gerekir, konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yardımını bekliyorum.
Panel (ekran) arızası teşhisi konmadan önce cihazın incelenmesi gerekir.Bahsettiğiniz arıza şekli panel harici devrelerden de kaynaklanabilir.Servisin veya başka bir ustanın da görüşünü almanızı öneririm.

birinin asus notebookta olmuş paneli değişmiş tvnin garantisi varsa değişsin yoksa yeni tv parası kadar tutar...

Merhaba Arkadaşlar,
Sayın akif-b bu sorunu çözebildiniz mi? Benim lg 49uf8507 model tv de de aynı sorun var. Servis panel arızası diyor ama sanki daha farklı birşeymiş gibi.

LG TV de hemen hemen aynı bi sorun besleme katından düzeldi bugün kondansatör ler komple değişti.
IMG_20180727_193215.jpg

weron ustam teşekkürler, bunu dikkate alacağım ancak servis bunun tespitini yapamaz mı acaba? Tv yi servise verdim bir gün sonra aradılar panel arızası dediler, tv yi verirken de panel arızasıysa yatıramayacağım dedim maliyeti yüksek olacağından ötürü. Kondansatör arızası olsa servis para kazanmak için yapmaz mıydı acaba? Aklımda değişik sorular :)
Bir ihtimal kondansatör arızasıdır diyerek tv yi öyle kullanmaya devam ediyorum kondansatörlerden biri ya da bir kaçı şişer ve nokta atışı tespit olur diyerek ama doğru mu yapıyorum bilmiyorum.
akif-b arkadaşımız ne yaptı acaba ? Ondan da bir haber yok şimdilik.
Gelişme olursa burada paylaşacağım.

Sayın akif-b bu sorunu çözebildiniz mi? Benim lg 49uf8507 model tv de de aynı sorun var. Servis panel arızası diyor ama sanki daha farklı birşeymiş gibi.
bendeki 49uf8507'de de aynı sorun var. tamirci panel arızası dedi. başka bir ustaya daha göstereceğim. gelişmeleri buradan paylaşırsanız sevinirim.

ibracan ustam ben halen bu şekilde yani arızalı şekilde kullanmaya devam ediyorum arıza ilerlesin diye bekliyorum ama aynı şekilde devam ediyor, kondansatörlerden kaynaklaniyor olabilir diye arızalı kondansatör varsa şişme yapıp kendini belli eder diye düşünmüştüm ama galiba kondansatör arızası değil.
Bimeksten almıştım bu tv yi ve +3 yıl garanti hizmeti eklettirmistim lakin bimeks kapandı. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum konuyla alakalı, bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
Şu an benim tv nin arızasıyla ilgili bir gelişme yok. Şayet siz bir çözüm bulabilirseniz lütfen paylaşın buradan. Ola ki çözüm bulunursa, arızayı gideren tamirciden nerede sıkıntı olduğunu ve tamir aşamasını detaylıca öğrenip buradan paylaşırsanız bize de ışık olursunuz.

ibracan ustam ben halen bu şekilde yani arızalı şekilde kullanmaya devam ediyorum arıza ilerlesin diye bekliyorum ama aynı şekilde devam ediyor, kondansatörlerden kaynaklaniyor olabilir diye arızalı kondansatör varsa şişme yapıp kendini belli eder diye düşünmüştüm ama galiba kondansatör arızası değil.
Bimeksten almıştım bu tv yi ve +3 yıl garanti hizmeti eklettirmistim lakin bimeks kapandı. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum konuyla alakalı, bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
Şu an benim tv nin arızasıyla ilgili bir gelişme yok. Şayet siz bir çözüm bulabilirseniz lütfen paylaşın buradan. Ola ki çözüm bulunursa, arızayı gideren tamirciden nerede sıkıntı olduğunu ve tamir aşamasını detaylıca öğrenip buradan paylaşırsanız bize de ışık olursunuz.
ben de teknosadan almıştım 2015'te. garanti biteli 1 yıl oluyor malesef. gelişmeleri buradan paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. inşallah olumlu bir sonuç alırız. yoksa o kadar paramıza yazık olacak.

Arçelik alsaydınız böyle olmazdı adamlar garanti bitince bozulcak şekilde yapıyor...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri