Faz-toprak arası gerilim değeri

NnDr

Üye
Merhaba,

OG tesisinde meydana gelen bir arıza sırasında, bir fazın faz-toprak arası gerilimin düştüğü, diğer 2 faz içinde faz-toprak arası gerilimin yükseldiği gözlemlenmiştir.Fakat 3 faz içinde faz-faz gerilim seviyelerinin normal olduğu gözlemlenmiştir.

Faz-toprak arasındaki gerilimlerin değişme sebebi ile faz-faz gerilimlerin değişmeme sebebi hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

Teşekkürler,

iyi çalışmalar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba,

OG tesisinde meydana gelen bir arıza sırasında, bir fazın faz-toprak arası gerilimin düştüğü, diğer 2 faz içinde faz-toprak arası gerilimin yükseldiği gözlemlenmiştir.Fakat 3 faz içinde faz-faz gerilim seviyelerinin normal olduğu gözlemlenmiştir.

Faz-toprak arasındaki gerilimlerin değişme sebebi ile faz-faz gerilimlerin değişmeme sebebi hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

Teşekkürler,

iyi çalışmalar.
Fazlara bagli olan yuklerin topraklamasini kontrol edin gevseyen olmus olabilir buda gevsek yuku olan fazin diger fazlardan dengesiz calismasina neden olmus olabilir

Sayın hotcehamber cevabınız için teşekkür ederim.Topraklamayla ilgili bir sorun bulunmamaktadır.
Sebebinin ne olduğu hakkında yorumu olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Merhaba,

Teşekkürler,

iyi çalışmalar.

3 fazın frekans değerlerinde bir problem olabilir diye düşünüyorum

sayın efelern efesi, biraz daha açabilirmisin? Frekans değerleri nasıl etkiler?

arızanın temel prensibi arızalı fazda akım artar ,gerilim düşer ve sağlam iki fazda gerilimler yükselir.
enerji kalitesi sonuçları incerlerken direk göze çarpar bu değerler dip swells olarak . Ben hep faz-nötr arasına baktım faz-faz arasına bakmadım bilmiyorum .;)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri