Faz sinyal lambalari sigorta korumali olmamali...

synyalsal

Üye
Arkadaslar panolarda kullandigimiz faz sinyal lambalari bence sigorta korumali olmamali diyorum.
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA on Flickr - Photo Sharing!

Niye bunu diyorum, cunku lambalari koruyan sigorta herhangi bir durumda attiginda panoda enerji yokmus gibi dusunuyor servis gorevlisi hop elini atiyor baraya...Cok tehlikeli bir durum.

Veya soyle olmali, panolarda kucuk bir aku olmali, enerji varken yesil, enerji yokken akuden kirmizi yanmali.

Sizce?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sigorta koymazsak bu kez de lambada olabilecek kısadevre yüzünden panomuz cayır cayır yanar.Geçmişte çalıştığım bir fabrikada sinyal lambasındaki arıza yüzünden sabaha kadar sigorta değiştirmiştim.Sinyal lambalarının ayrı sigortası olmadığı için tüm kumanda gidiyordu.Hiç sigorta olmasaydı ne olurdu düşünmek bile istemem

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri