Faz Koruma Rölesi

zurnab

Üye
Arkadaşlar acilen faz sıramalı nötr'süz 3x 100 v (r-s-t) giriş açma-kapama kontak çıkış faz koruma rölesine ihtiyacım var
mevcut eta marka fk 102 a serisi yardımcı olursanız sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
siemens moeller telemekanik gibi pek çok marka var istediğini rahat bulabilirsin

Arkadaşlar dikkat edilirse girişm nötr'süz 3x100 v olacak . Bana varsa marka tip model yazın

arkadaşlar bugünn bi arızayla karşılaştım benden önceki elektirk teknisyeni bi zatıımuhterem faz koruma rölesi ve şamandıra ile su pompalayan motora bi devre yapmışş yapılan işi anlatıyorum 3 faz ve nötr girilmiş sırasıyla yukarda buluna 1(NC) 2 (COM) 3(NO) kontaklarına 2(COM) numaralı uca alttan aldığı R fazından köprü atılmış ve bu arada aynı uca şamandıraya bağlanmış NÖTR'ün onun dönüşünüde '2 (COM) ucuna fazla beraber bağlamış ilk baktığımda saçma sapan kısa devre yapabilecek bişey gibi geliyor ama bu bağlantıyla çalışıyordu . bu gece arızalandı bağlantının yanlış yapılmasından dolayı rölenin arızalı olduğunu düşünüyorum lakin power lambası sönük yanıyor şamandıra yükselince power lambası daha canlı yanıyor. ( bildiğim kadarıyla faz koruma rölesine 3 fazı ve nötr girdiğinizde normalde açık kontak kapanır ve kontaktöre enerji verir şanamdırayada nötr girer ve su yükseldiğinde nötr devresini tamamlar ve kontaktör çeker motor su basar şamandıra inince tekrar bırakır yanlışsam düzeltirmisiniz)

arkadaşlar bugünn bi arızayla karşılaştım benden önceki elektirk teknisyeni bi zatıımuhterem faz koruma rölesi ve şamandıra ile su pompalayan motora bi devre yapmışş yapılan işi anlatıyorum 3 faz ve nötr girilmiş sırasıyla yukarda buluna 1(NC) 2 (COM) 3(NO) kontaklarına 2(COM) numaralı uca alttan aldığı R fazından köprü atılmış ve bu arada aynı uca şamandıraya bağlanmış NÖTR'ün onun dönüşünüde '2 (COM) ucuna fazla beraber bağlamış ilk baktığımda saçma sapan kısa devre yapabilecek bişey gibi geliyor ama bu bağlantıyla çalışıyordu . bu gece arızalandı bağlantının yanlış yapılmasından dolayı rölenin arızalı olduğunu düşünüyorum lakin power lambası sönük yanıyor şamandıra yükselince power lambası daha canlı yanıyor. ( bildiğim kadarıyla faz koruma rölesine 3 fazı ve nötr girdiğinizde normalde açık kontak kapanır ve kontaktöre enerji verir şanamdırayada nötr girer ve su yükseldiğinde nötr devresini tamamlar ve kontaktör çeker motor su basar şamandıra inince tekrar bırakır yanlışsam düzeltirmisiniz)

evet doğru soluyorsun ama çok yanlış bir uygulama bu kuyuya nötrün yuksuz olduğunu bilsek dahi nötr verilmez çok sakıncalı bir durum...eğerki sizde bu sekilde devam etmeyi düşünüyosanız bu düşüncenizden lütfen vazgeç,iniz..
ssr nizin kuru anahtarlama uclarını kullanınız...

bu uygulama geçici çözümdür geçici çözümler çözüm sayılmaz...

arkadaşlar henüz bir sonuç alamadım . giriş gerilimi 3x100 v olan nötrsüz faz sıramalı faz koruma rölesinden bahsediyorum çıkş sadece açma kapama yapacak.

evet doğru soluyorsun ama çok yanlış bir uygulama bu kuyuya nötrün yuksuz olduğunu bilsek dahi nötr verilmez çok sakıncalı bir durum...eğerki sizde bu sekilde devam etmeyi düşünüyosanız bu düşüncenizden lütfen vazgeç,iniz..
ssr nizin kuru anahtarlama uclarını kullanınız...

bu uygulama geçici çözümdür geçici çözümler çözüm sayılmaz...

sevgili kardeşim yorumun için teşekkür ederim lakin sorun sıvı seviye rölesinde değil. su kuyudan sorunsuzca 5 tonluk bi depoya basılıyor gariplik bahsettiğim devre bu 5 tonluk depodan alıp 350 metre ilerde 50 derecelik bi açıyla yukarıya ana depoyta su basan 15 hp 3 fazlı motorda

eğer röleyi bulamıyorsanız bir tane 3*380v olan piyasada boolca olan röle satın alınınız anladığımm kadarıyla sizin şebekenizde 3*110V geliyor bunu 3*380V nötrsüz yapmak için 3 tane 2W lık tek fazlı trafoları üçgen baglıyarak 110V giriş 220V çıkış alacak şekilde tasarlayıp rölenizi sürebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,584
Kullanıcılar
450,589
Son üye
alicanguzel

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri