Fazı Kesince LED Projektör Kısık Olarak Yanmaya Devam Ediyor

Horoz marka LED projektör anahtarı kapatınca kısık olarak yanmaya devam ediyor. Bu durumu yeni farkettim anahtarı söküp kabloyu kontrol ettiğimde faz olduğunu gördüm ve anahtar arızalı olabilir diye bağlantısını söktüm yine kısık yanmaya devam etti. Evde 30 mA KAR mevcut, sorun ne olabilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Horoz marka LED projektör anahtarı kapatınca kısık olarak yanmaya devam ediyor. Bu durumu yeni farkettim anahtarı söküp kabloyu kontrol ettiğimde faz olduğunu gördüm ve anahtar arızalı olabilir diye bağlantısını söktüm yine kısık yanmaya devam etti. Evde 30 mA KAR mevcut, sorun ne olabilir?
Nötr anahtara faz direk lambaya giriyordur muhtemelen LED ve sodyum lambamalarda bu tarz sorunlar oluyor

Icinde aku yok degil mi?

Anahtar cikisina deneme amacli flamanli bir lamba takin. Flamanli lamba ledin isimasini sondurecektir.
Daha sonra lamba yerine 0.22uF 250V AC kondansator deneyebilirsiniz.

Icinde aku yok degil mi?

Anahtar cikisina deneme amacli flamanli bir lamba takin. Flamanli lamba ledin isimasini sondurecektir.
Daha sonra lamba yerine 0.22uF 250V AC kondansator deneyebilirsiniz.
Akü felan yok. Daha önce farklı bir noktada ve topraklama bağlanmamış şekilde kullandım böyle bir sorun yoktu. Yerini değiştirip topraklama bağlantısı yapınca böyle oldu.

Işımasına değil de tesisata kafam takıldı. Bir sorun olabilir mi onu düşünüyorum.

Anahtari kapatinca zaman tut led bi sure sonra tamamen sonebilir.

Hem zaman tutarak, hem de topraklamayı sökerek deneyip sonucu yazacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,181
Kullanıcılar
449,948
Son üye
ugur666

Yeni konular

Geri