Farklı amper değerin sahip aküler

ardddaa

Üye
İyi akşamlar dilerim ustalarım iki adet 17 amper,iki adet 24 amper aküm var bir tane 17 ve bir tane 24 amper aküyü paralel bağlayıp diğer paralel bagladigim aküler ile seri bağlasam bir sorun yaşanır mı ?

İyi akşamlar dilerim ustalarım iki adet 17 amper,iki adet 24 amper aküm var bir tane 17 ve bir tane 24 amper aküyü paralel bağlayıp diğer paralel bagladigim aküler ile seri bağlasam bir sorun yaşanır mı ?
arkadaş, güzel insan, sitemizde bu konu defalarca anlatıldı. bunu ben demiyorum, arkadaşlarım ustalar demiyor. hani kitap de, kanun de adını sen koy. batarya gurupları eş değer olmalıdır. yani birden fazla akü/pil kullanıyorsan hepsi aynı değerde olmalıdır. arada biri bozuldu kötü yola düştü değiştirirsem/ değiştirsem olmaz mı?. olmaz ya hepsini aynı yapacaksın yada hepsini aynı yapacaksın. sadece bozuk olanı değiştirsem olmaz mı? olur bal gibi de, çalışır mı? eşekler gibi çalışır. ama, bir de işin ama kısmı var. ne kadar? yada nereye kadar? anlık olarak günü kurtarmak için evet. süreklilik için hayır. yanisi değiştir günü kurtarırsın. verimlilik olarak olmaz. yarın için olmaz. (yarın ona ihtiyacın olduğunda lamba derse ne yapacaksın?)

arkadaş, güzel insan, sitemizde bu konu defalarca anlatıldı. bun ben demiyorum, arkadaşlarım ustalar demiyor. hani kitap de, kanun de adını sen koy. batarya gurupları eş değer olmalıdır. yani birden fazla akü/pil kullanıyorsan hepsi aynı değerde olmalıdır. arada biri bozuldu kötü yola düştü değiştirirsem/ değiştirsem olmaz mı?. olmaz ya hepsini aynı yapacaksın yada hepsini aynı yapacaksın. sadece bozuk olanı değiştirsem olmaz mı? olur bal gibi de, çalışır mı? eşekler gibi çalışır. ama, bir de işin ama kısmı var. ne kadar? yada nereye kadar? anlık olarak günü kurtarmak için evet. süreklilik için hayır. yanisi değiştir günü kurtarırsın. verimlilik olarak olmaz. yarın için olmaz. (yarın ona ihtiyacın olduğunda lamba derse ne yapacaksın?)
Anladım.Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri