Fancoil sürekli hava yapıyor

kazanı yükseltip tek pompayamı düşürmeliyim osiloski?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dönüş sıcaklığına baktınmı? Dönüş sıcaklığın aşırı düşükse örn. gidiş 60 dönüş 40 dereceyse kazanın kapasitesini yükselt veya yedek kazanını çalıştır. Pompa tek veya çift önemli değil.

Kapalı bir sistemde neden hava olusur?....cevap soruda

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

mehmet bey bildiğim yönetmleri denedim neticede bu iş tecrübe işidir akıl akıldan üstündür derler. Bahsettiğiniz gibi bildiğim bir cevap olsa burda soru arıyor olmazdım.

Dönüş sıcaklığına baktınmı? Dönüş sıcaklığın aşırı düşükse örn. gidiş 60 dönüş 40 dereceyse kazanın kapasitesini yükselt veya yedek kazanını çalıştır. Pompa tek veya çift önemli değil.

Ölçmedim ama ölçüp burada paylaşırım yarın inşallah.

Şunuda eklim sistemin havasını bahsettiğiniz gibi tüm vanaları kapatıp pompaları kapatıp almadım fakat rekorları fln gevşetip havasını aldım sıcak su geliyor ama bir sonraki gün yada aynı günün akşamında aynı hava sesi devam ediyor bugün 40 45 dk kadar havasını aldım fakat bitmek bilmiyor hava :)

ozaman hava sadece o bölümde değil.bütün tesisatınızda hava var.bence tesisatı komple boşaltıp havalarını alarak yeniden dolum yaparsanız daha az yorulursunuz.
söylediğim ağır gelecek ancak bu tür sistemlerde bu bahsettiğim daha kolay oluyor.

ayrıca tesisatın son noktalarının üst seviyelerine de otomatik hava pürjörü takın.

Son düzenleme:
Kapalı bir sistemde neden hava olusur?....cevap soruda

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
kapalı devre ısıtma sistemlerinde tesisatı boşaltıp tekrar doldurma işlemi yapılırsa ve dolum sırasında hava üst noktalara süpürülemez ise hava olur. bu havayıda atmak oldukca zor olur.tabir yerinde ise adamı delirtir.

60/40 normal değilmi ?

Sistemden suyu komple boşaltıp tekrar doldurmaya kalkmak neredeyse çile gibi sisteme su çok geç doluyor bir buçuk günde fln anca doluyor bu söyledğinizi anca ısıtmadan soğutmaya yada soğutmadan ısıtmaya geçildiği ara boşluk dönemlerde yapılabilcek bi işlem şu an pek mümkün değil aklıma şöyle bir fikir geliyor bu son noktadaki fancoil den pprc boru ile bir üst kata tesisatı uzatsam tahminim bütün hava orada toplanıcaktır bu noktaya da bir otomatik hava prüjörü koyarsam geçerli bir çözüm olurmu ?
Hani benim danışmak istediğim sorunun ana kaynağını tespit edebilmek adına genleşme tanklarından şüphelendim sizce değerler nasıl olmalı sistemdeki su basıncı 4.7 4.8 bar genleşme tankları basınçları ise 4.1 4.2 bar civarlarında membranları sağlam bu değerler yeterlimidir?

genleşme tankının hava basma sübabı vardır. 1/4 çapında dır.oraya ince uçlu tornavida ile çok kısa baskı yapın.hava çıkıyorsa sağlamdır.su çıkıyorsa mebran patlaktır.çok fazla bastırmayın hava tamamen boşalmasın.

sistemini uygun şekilde doldurursan 1,5 gün sürmez.5-6 saatde iş biter.üstelik sisteminde de hava kalmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,043
Son üye
jdkfhbbhf

Yeni konular

Geri