Fan motorlarina kac kw'a kadar direk yol verilir.

Arkadaslar merhaba....
Fan motorlarında kaç kw a kadar direk çalıştırılır. ben 7.5 kW tan sonrasına softstarter bağlıyorum. Daha yüksek güçlerde tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlar paylasırlarsa memnun olurum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
mtotrlara softstarter ile yolverme çizimleri var mı sizde

ekte benim kullandığım bağlantı var.

softstarter.jpg

arkadaşım 5,5 kw dahil yıldız üçgen veya yumuşak yol vericiyle yol vermek lazımdır. kolay gelsin

arkadaşım kablo kesitlerin yeterliyse ve de sistemin büyük güçlü bir trafodan besleniyorsa sorun olmaz. biz enerji santralinde 20kw fana bile direkt yol veriyoruz. sistemde hiçbir dalgalanma olmuyor. dediğim gibi kablo kesitleri ve beslendiğin trafo büyük olmalı.
ancak şunu da belirteyim yakın zamanda fanlardan bir tanesine invertör takıcaz. bunu motorların ömrünü uzatmak ve enerji tasarrufu için yapıcaz.

eger kullandıgınız fanlar klepe sistemi ile çalışıyorsa ona göre değerlendirme yapmanız gerekmektedir.yani yük te kalkıp kalkmadığı önemlli.Ama ne olursa olsun sürücü demek İYİ demektir..

Her şey kendiyle çoğalır.

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri