90 kw motorun reaktansla yol verilmesi yardım

evet 3 fazlı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Reaktanslı yolvermede bir metoddur.1 sn çok kısa bir zaman.Boşta 60-70 amp. normal değerdir.Direnç değerini ,hassas bir ölçü aleti ile ölçmeniz gerekir.Önemli olan değer,endüktif direnç değeridir.Unutulmuş bir uygulama.Soft startere geçerseniz,bu
tip sorunlarla uğraşmazsınız.
1- Zamanın kısa tutulması,motoru direkt start etmek demektir.Böyle halde,motorun yanma-
sına sebep olundu gibi bir sonuç olmaz,
2- Devreye etki eden R omik direnci değil XL endüktif dirençtir.Bunu ölçülmesi gerekir.Göz-
le görülür ! bir belirti yoksa,fikir edinmek bakımından,miliohmmetre ile mukayese metodu
kullanılabilir,
3- 5-6 sn. lik yolverme süresi normaldir.

Son düzenleme:
evet arkadaşlar reaktanslı olduğunu göntermek için
upload_2017-1-4_16-37-0.png

projenin fotosunu çektim.ve motorunun yanmasının nedenini mekanik bir ayardan kaynaklandığını keşfettim.(yani reaktaslar sağlammış miliohmmetrem yoktu).süreyi de tavsiye ettiğiniz gibi 5 sn yaptım.kalkış akımı değişmedi yükte çalışırken 140 A civarı çekmekte.ilginize teşekürler.

Motor sargılarını LCR metre ile ölçebilirsiniz ölçtüğünüz değeri 2 x pi x F x L formülünden yerine koyarsanız endüktif reaktansını bulmuş olursunuz

ör : ölçülen henry değeri 0,045 henry olsun

2 x 3,14 x 50 x 0,045 = 14,13 ohm gibi

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri