Fan coil termostat

kemalcafer

Üye
selamlar arkadaşlar, evimde gizli tavan tipi fan coil kullanıyorum 4 borulu bir sistem. yeni bir termostat aldım fakat bağlantısını yapamıyorum. şuanki termostatıma sıcak ve soğuk su vanaları için toplamda 2 adet kablo geliyor (heat valve ,cool valve), resimde şemayı bulabilirsiniz.

U9c92703a9efa4b0192bc863053d0e6951.jpg

yeni aldığım termostatta(şemayı aşağıda görebilirsiniz) ise soğuk ve sıcak su vanaları için -heating valve-close/open- ve -cooling valve-close/open olmak üzere toplam 4 adet giriş var. bende eski sistemdeki heat valve ve cool valve e giren kabloları, yeni termostataki heating valve-open ve cooling valve-open a bağlayıp denedim. sistem çalışmasına rağmen 2. gün yanık kablo kokusu hissedip söktüm.

Bu doğrultuda yeni termostata bağlantıyı nasıl yapabilirim? Benim sistemime uyumsuz mu yoksa nasıl bir bağlantı deneyebilirim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

H476ad45ba7b2472aa1c01b172508020b5.png.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri