Fan coil termostat

kemalcafer

Üye
selamlar arkadaşlar, evimde gizli tavan tipi fan coil kullanıyorum 4 borulu bir sistem. yeni bir termostat aldım fakat bağlantısını yapamıyorum. şuanki termostatıma sıcak ve soğuk su vanaları için toplamda 2 adet kablo geliyor (heat valve ,cool valve), resimde şemayı bulabilirsiniz.

U9c92703a9efa4b0192bc863053d0e6951.jpg

yeni aldığım termostatta(şemayı aşağıda görebilirsiniz) ise soğuk ve sıcak su vanaları için -heating valve-close/open- ve -cooling valve-close/open olmak üzere toplam 4 adet giriş var. bende eski sistemdeki heat valve ve cool valve e giren kabloları, yeni termostataki heating valve-open ve cooling valve-open a bağlayıp denedim. sistem çalışmasına rağmen 2. gün yanık kablo kokusu hissedip söktüm.

Bu doğrultuda yeni termostata bağlantıyı nasıl yapabilirim? Benim sistemime uyumsuz mu yoksa nasıl bir bağlantı deneyebilirim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

H476ad45ba7b2472aa1c01b172508020b5.png.jpeg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri