Fabrika anons sistemi kurulumu

volverine

Üye
Arkadaşlar, fabrikada tesisin birine anons sistemi kurmayı düşünüyoruz. Bu konuda pek tecrübem yok bu yüzden sizlere danışmak istedim. Ben aklıma takılanları sıralayım.
- Mevcut amfiyi bu iş için kullanabilirmiyiz? Amfi etiket değeri 200W
- Amfi üzerindeki yük nasıl hesaplanır?
- Seçtiğimiz hoparlör tipi 30W, 8ohm , 12 ad.
- Hoparlör üzerinde farklı çıkışlar var. Çeşitli omajlarda ve ayrıca bir voltaj çıkışı. Hangisi ne amaçla kullanılır
- Yeni amfi almamız gerekirse nelerede dikkat etmemiz gerekir
- Tek bir mikrofonla anons yapmak için bu yeni amfiyi mevcut amfiye nasıl bağlarız.
Bu sorular dahada genişleyebilir. Bu tio bir anons sistemi şeması, hesaplamaları vs. elinde olan varsa ayrıca buraya gönderebilir mi?

bildigim kadarıyla uzak mesafeli anons sistemleri için yuksek volt çıkışlı amfi kullanılıyor. ve hoparlorde çalışma voltajına düşürülüyor

normal bir amfi ile kısa mesafelerde yüksek ses uzak mesafelerde düşük ses gibi sorunlar olabilir.
konuda uzman değilim ama fikrim bu respects

Hoca Konuyu Tam AÇmamiŞsin Ama Yardimci Olmaya ÇaliŞalim
hat Tirafosu Kullanarak Hoporlorlere DaĞitim Yapapİlİrsİn
ses Pek Kalİtelİ Olmayaİlİr Denemen Lazim

belirli metrelerde hat rafolarına dikkat etmen gerekıyor.bu iş icin 0,75 kablo kesınlıkle kulanma eger kulandıysan kazayla 75 m bır hat tafosu kullan v e canlı ucları mutlaka dogru bağla bu iş icin dogru kablo yanlış hatırlamıyorsam 16 lık olması gerekır.kolanlarıda mutlaka hat trafolu sec derim.ayrıca mıc girişi mtlaka vardır dikatli bakarsan anfi üzerinde göreceksin.kablolar pahalıdır fiyat verdiysen tekrar degerlendır derım.eger sana yakın bir araba müzük tes döşeyici varsa ondan daha fazla bilgi alırsın ... bagzı kablolar serttır kesinlikle kulanma derimmm...yumasıgı makbule gecer ve kesınlıkle lehım kulan ve izalosyonunu cok ıyı yap....

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri