Okul Trafolu Sistem Kurulumu

TeacherM

Üye
Merhabalar. Okulumuzda amfi değişikliği yaptık. Bağlantının nasıl yapılacağı hakkında tereddütlerim var. Yardımcı olursanız sevinirim.

6 adet konig marka 16w a ayarlanmış tragolu hoparlörler mevcut.
1 adet te dışarıya horn takılmış.

Eski sistemde kullanılan amfi 100v sabit trafolu idi. Yeni amfide trafo seçenekleri var. Okul hoparlörlerine zarar vermeyecek şekilde bağlantı kurmak istiyorum ama çıkışlar kafamı karıştırdı. Artı ve eksiyi nereden alacağım konusunda karmaşa yaşıyorum. Amfi çıkış Foto ekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20220919_110044.jpg
    20220919_110044.jpg
    340.1 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Artıyı alttaki kanal çıkışlarındanmı alacağım üsttek ki kırmızı bölümden mi bilemiyorum.

Hoparlörlerin tamamı trafolu ise hoparlörün eksi(-) kablosunu sıfır yazan siyah çıkışa, hoparlörün (+) kablosunu 110V yazan kırmızı çıkışa bağlayın. Bu bağlantı hoparlörler trafolu olduklarında geçerlidir.

Amfide master volume kontrolü yok. Z1 Z2.. olarak kanallar ayrılmış. Bu bağlantıda volume kontrolü nasıl sağlayabilirim

Örneğin z1 ve yukardaki volt seçeneklerinin olduğu siyah 0 a bağlasam hoparlörler trafolu olduğu için nasış bir sorun yaşarım. Çalışırmı?

Z ile belirtilen çıkışlar ZONE(bölge) temsil etmektedir. Z grubu ile aynı sırada olan 0 (sıfır)'ları kullanabilirsiniz. Örneğin hoparlörün eksi kutbunu sıfıra ve artı kutbunu Z1'e bağlayabilirsiniz. Z grubu çıkışları da trafolu çıkışlardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri