evimdeki eşyalardan cıt cıt sesler geliyor.pc den yuksek cıtlama sesi geliyor yardım lutfen.

hocam bilgim dahilinde cevap verebilecegim tüm cevaplara cevap veriyorum.keşke azarlamasanız! benim derdim bana yeter.

Merhaba @hasan gençer
Sizi azarlamıyorum ,
sanki kendimde böyle bir sorun var gibi hissediyorum .
vereceğiniz cevaplar basit durumlar .

yüksek gelirim dolayı olsa
yüksek gerilim ( yapımı ) hattı sizin probleminizle aynı ana denk gelmesi gerekir ve yüksek gerilim hattı ile seviyesinde olmanız gerekli , olsa bile zor diyorum aynı şartlarda sizin gibi binalar var .

Kolay Gelsin Sağlıcakla Kalın .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ustalar ben sorunumu en baştan yazıyorum
benim bir bilgisayar kasam var.kasamı degil fişe takmak odamda herhangi bi yere koyayım.kasadan cat cıt cat cıt diye kucuk sesler geliyor.bir statik elektirik akımı geziyor gibi bilgisayar donanimsal olarak bir ariza yok.cunku ist da teste gitti geldi.dairemin elektiriksel donanimina bakmaktan başka yaptirmadigim sey kalmadi.ne yaptırmaliyim?duvarlarımda veya bi yerlerde elektirik kacagı var gibi?

ustalar ben sorunumu en baştan yazıyorum
benim bir bilgisayar kasam var.kasamı degil fişe takmak odamda herhangi bi yere koyayım.kasadan cat cıt cat cıt diye kucuk sesler geliyor.bir statik elektirik akımı geziyor gibi bilgisayar donanimsal olarak bir ariza yok.cunku ist da teste gitti geldi.dairemin elektiriksel donanimina bakmaktan başka yaptirmadigim sey kalmadi.ne yaptırmaliyim?duvarlarımda veya bi yerlerde elektirik kacagı var gibi?

Merhaba
bilğisayar açık çalışıyorsa .
hd disk bozuksa cat cut çıkarır .
hd disk bad sektör testi yapıldı mı ?

Kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
ses elektrikle çalışan tüm cihazlardan geliyor dememiş miydin..
hocam diğer aletleri gectim artık.ancak yatak odamda pc var.bugun istanbulun en buyuk servisinden geldi pc kasam.3 gun teste tabi tutuldu.en ufak bir ses alamadık dedi.bugun kasayı kargodan aldım.eve getirdim.daha kasayı odamda yere koydumki cıt cat cıt cat sesler gelmeye başladı.diğer aletlerdeki sesler dolap tv filan ama yatak odasında uzak oldugu icin onlar şimdilik onemsiz.onemli olan yatak odamdaki sesleri kesebilmek

Merhaba
bilğisayar açık çalışıyorsa .
hd disk bozuksa cat cut çıkarır .
hd disk bad sektör testi yapıldı mı ?

Kolay gelsin .sağlıcakla kalın .
abi bak yukarda yazdım.bugunde sen yazdıgımı duzgun okumamişsin:)bilgisayarımda oncelikle video daki gibi mekanik disk yok.ssd var.ve ayrıca servise gitti.3 gun serviste kaldi.servisi inventus.tr de işini en iyi yapan bilgisayar magazalarından bir tanesi.3 gün pc yi teste tabi tuttular.bırakın hdd sesi almayi pc den hic ses alamamişlar bu cıt cıt cıt seslerinden.oyle bişey olsaydi keşke mudahale kolaydi.azirali parca degişirdi.kasa 3 gun sonra kargo dan geldi.fişe takılı olmayan kasayı daha bugun 2 saat once odaya yere koydum.fişe takılı olmayan pc cıtlamaya başladı.olay bu abi.ayrıca bad sektör sesiyle yakından uzakdan alakası yok.dün bi abimizin dedigi gibi statik elektirik bosalması gibi bişey.işin garip tarafi fişe takılı olmayan pc den de geliyor bu ses.yani duvarlarda veya yerlerde kacak elektirik gibi bişey var galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Bu konu hakkında geniş çaplı video hazırlayıp yayınlayabilirmisiniz ? .
Çok ilğinç bir durum .
Akıllara durgunluk .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Bir de şu ihtimal var: Yatak odasında yere serili olan halı belki de statik elektrik toplamada çok mahir bir halı :) Artık iyice tepeniz attığına göre, halıyı ve başka statik elektrik çağrıştıran şeyleri çıkarın bakalım odadan.

Bir de şu durum var. Şimdi cihaz fişe takılı iken gövdenin topraklanıyor olması lazım. Buna rağmen statik elektriğin birikiyor oluşu sanki toprak sorununu da akla getiriyor. Bunu denemek için aklıma gelen bir metot var ama buradaki elektrikçi arkadaşlar pek tasvip etmeyebilir :) Çarpılmamaya gayret ederek fazı toprağa değdirin sigorta atarsa toprak iyidir diyeceğim ama, bunu test etmenin daha pratik ve güvenli bir yolu vardır ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir de şu durum var. Şimdi cihaz fişe takılı iken gövdenin topraklanıyor olması lazım. Buna rağmen statik elektriğin birikiyor oluşu sanki toprak sorununu da akla getiriyor. Bunu denemek için aklıma gelen bir metot var ama buradaki elektrikçi arkadaşlar pek tasvip etmeyebilir :) Çarpılmamaya gayret ederek fazı toprağa değdirin sigorta atarsa toprak iyidir diyeceğim ama, bunu test etmenin daha pratik ve güvenli bir yolu vardır ...
abiler ustalar budan sonraki elektirik işleri beni aşar.iyi bir iç tesisatcı getiricem ve gerilme ,gevşeme, atlama dalgalanma gibi şeyleri göstericem.sizden ricam tesisatciya daha ne soylemeliyim.neleri kontrol etmeli başka.gerci onlar biliyordur ama sorunu daha hizli cözebilmemiz icin soyluyorum bunları.bu olay hayattan soguttu beni.kime soylesem beynim dondu nasıl bir sorunmuş oyle diyor ama var yani.hemde inanılmaz derecede.bir alet yere koyar koymaz ses gelmeye başlarmı ya.ağzım acık kaldı.cahil birisi olsam içine cin kaşmiş diyecegim.

siğortaları tek tek indirin ve tamamen siğortayı indirin ( enerjiyi kesin )
testler yapın durum ne olacak
bir zaman dilimi ile yapın
durumu ayrıntı yazın !!!
enerji olmayan yerlerde durumlar ses geliyor mu ?
ve nereden geliyor tam tespiti
başka dairelerde var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri