evimdeki eşyalardan cıt cıt sesler geliyor.pc den yuksek cıtlama sesi geliyor yardım lutfen.

herkese iyi günler
sayın ustalar ben kırşehirde bir vatandaş ım.evimde tesisatımda bir sorun oldugunu düşünüyorum.evimdeki eşyalar günün her saatinde inanılmaz sesler cıkartıyor.bunlar genleşme sesi gibi değil. cattt cuttt diye büyük sesler.heleki bilgisayarımda kapalı bilgisayardan bile sesler geliyor.hemde uyutmuycak derecede.onceden boyle bir sorunum yoktu.bilgisayarımda ve eşyalarımda arızalanma gibi bir sorun yok.başka bir evde denendi düzgün calısıyor.prize hangi alet taksam cıtlama sesi geliyor aletten.lütfen yardım ve fikirlerinizi bekliyorum.
iyi bir iç tesisatcı getirmeyi düşünüyorum.genleşme veya gevşeme den olabilecegini soyledi.bir başka kişide iç tesisatinizda atlama veya kabloların ucları acık oldugu icin olabileceğini soyledi.bilgisayarımı kullanamiyorum bile.gece uyutmuycak derecede ses yapiyor.( pc de sorun yok.hem pc başka yerde denendi hemde servise gitti sorun bulunamadı.neler yapmam lazım.parasında pulunda degilim.sigortalarımımı değiştirmeliyim? iç tesisatımımı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sorun sadece sizin dairedeyse, sizin elektrik hattınız bina girişi saatten itibaren tüm daire buatlar,sigortalar, kablo ekleri, bağlantıları tek tek tekrar bağlansa sıkıştırılsa sorun çözülür diye düşünüyorum..

sayın ustalar.
medaş ı cagırdım.geldiler.binanın grişine kadar olan kısımda yani apartmana verilen elektirik de ve değerlerinde bi sorun olmadığını söylediler.apartman dairelerine bakamiycaklarini iyi bir elektirikci cagırmam gerektigini söylediler.
eşyalarımı ve bilgisayarımı başka yerde denendi ve profosyonel yerlerde test edildi.eşyalarda sorun yok.düzgün ve stabil calışıyorlar.ama evimde başka odalarda da ve kendi odamda hani ocak cakmagının ateşleme sistemi varya cıtcıtcıtcıt diye ateşler.onun teklisi .cıt cıt cıt. ve on dakika da bir 5 dk da bir oluyor.parasını pulunu geçtim eşyalarımı kullanamiyorum.bir apartman ici tesisatci getirtmeyi düşünüyorum.neleri yapmasını söylemeliyim? sizin yönlendirmenizle gelen elektiriyi yönlendircem.bazı elektirikciler ilk kez duyuyorum dedi.bende boyle bişeyle ilk kez karşılasıyorum.kesinlikle bir genleşme soguma sesi degil.sabahın 5 ine kadar calışmayan aletten yuksek seste cıttt ciye ses gelirmi?neredeyse evi sattiracak bi durum.şans eseri bu siteyi gördüm.üye oldum ve konuyu actım.fikirleriniz benim icin cok onemli.

ses buzdolabından geliyor olabilir mi? yada derin dondurucu?
sesin iç tesisler ile alakalı olacağını düşünmüyorum.
bütün fişleri prizden çıkarın ses kesiliyorsa aygıtlardan bir yada bir kaçında sorun olmalı. Bina girişinden sonra tedaşın sorumluluğu kalkıyor.

bütün fişleri prizden çıkarın ses kesiliyorsa aygıtlardan bir yada bir kaçında sorun olmalı. Bina girişinden sonra tedaşın sorumluluğu kalkıyor.
hocam bilgisayarım sadece 2 metre uzagımda.hatta soyle soyliyeyim.pc masasına oturdugumda direk ses dibimden kasadan geliyor.bazen sesin yerini tespit etmek icin pc kasasının yanına oturuyorum.daha once denedigim bir yontemi soyliyeyim.tüm şalterleri indirdim.sadece odamın şalteri acıktı.pc acıkkken ve yük altındayken ses daha yogun geldigi icin yük altinda calıştırdım.ve yine cıtlama sesi geliyordu.

edit not:1000 w lik bir bilgisayarım var.güclü bir grafik kartlı bilgisayar.ekran kartım devreye girdiği zaman ve yüksek güç tükettiği zaman cıtlama sesi daha cok yükseliyor ve ses daha cok gelmeye başlıyor.

Sanki sürekli statik elektrik birikiyor ve boşalıyor ... Çok yakınınızda GSM baz istasyonu var mı? Mesela çatıda.

Merhaba Sn.@hasan gençer

Az önce forumda bir arkadaş bir konu hakkında konu sahibine üst üste soru soruyorsun dedi , bir bakıma haklı idi .
niye yazıyorum biliyormusunuz ?
konuyu ve problemin çözümünü uzatmak mı istiyor acaba diye düşünüyorum
af edersiniz ama sizde aynısını yapıyorsunuz .

binanıza yakın yüksek gerilim hattı var mı ?

Sanki sürekli statik elektrik birikiyor ve boşalıyor ... Çok yakınınızda GSM baz istasyonu var mı? Mesela çatıda.

Hiç bir cevap yok !!!
önce soruları cevaplamanız .
sonra
tam bilğiler ( mantıklı ) vermeniz .

Yoksa çözüm güç olur .
Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

aynen dediginiz gibi bişey.sanki bir virus gibi.geziyor.baz istasyonuna yarın catılara bakarım ama şöyle bişey söyliyeyim.bilgisayarımın yanında cok güçlü vericisi olan 3 antenli bir profosyonel modem var.şirketlerde iş yerlerinde kullanılan tarz bişey.

Merhaba Sn.@hasan gençer

Az önce forumda bir arkadaş bir konu hakkında konu sahibine üst üste soru soruyorsun dedi , bir bakıma haklı idi .
niye yazıyorum biliyormusunuz ?
konuyu ve problemin çözümünü uzatmak mı istiyor acaba diye düşünüyorum
af edersiniz ama sizde aynısını yapıyorsunuz .

Hiç bir cevap yok !!!
önce soruları cevaplamanız .
sonra
tam bilğiler ( mantıklı ) vermeniz .

Yoksa çözüm güç olur .
Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .
hocam bilgim dahilinde cevap verebilecegim tüm cevaplara cevap veriyorum.keşke azarlamasanız! benim derdim bana yeter.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynen dediginiz gibi bişey.sanki bir virus gibi.geziyor.baz istasyonuna yarın catılara bakarım ama şöyle bişey söyliyeyim.bilgisayarımın yanında cok güçlü vericisi olan 3 antenli bir profosyonel modem var.şirketlerde iş yerlerinde kullanılan tarz bişey.

Ondan olmaz. O cihazın gücü olsa olsa 0.1W dir. Baz istasyonları yüzlerce watt. Çok da yakında olması lazım ki şüphelenelim.

Yüksek gerilim hatları ile ilgili bir soru soruldu, bir de buzdolabı ile ilgili, eğer iyi bir fikir almak istiyorsanız bunlara da cevap vermeniz lazım. Siz bu konuda çaba göstermezseniz, buradaki insanlarda herhalde sizden fazla çaba göstermez.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri