Ev kiralari neden pahalı!!!

Nalet olsun bu aç gözlü ev sahipLeri ve emkalçılara başkada bişey demiyorum.. Devlet dur demeli bu piyasaya kim neye göre belirliyor b...ktan bir dairenin kira fiyatını!..

Merhaba arkadaşlar,haftalardir gezinme ve aramama rağmen 400-500 civarı 1+1 ev bulamadım.. İstanbul da bu kadar konut ve kodaman varken bu aç gözlülük nedir arkadas!! En kötü ev 650 fiyat çekiyorlar! Buna kim dur diyecek kim!!!
Kimse dur demez buna. Kiraci eli mahkum oturacagi icin ev sahibi istediği gibi fiyat cekiyor. Ederini de goz onunde bulundurarak tabi. Ama asagi cekilmesi mumkun degil

Ev sahiplerinin herhangi bir gideri yok bence bukadar fahiş fiyata vermeleri anlamsiz
Ev satin almaya kalktigin zaman sifir ev fiyati ile ikimci el fiyati bir degil. Gideri yok demissiniz ama evin fiyatinda ikinci ele gecisten dolayi dusus olacagi icin gider kabul edebiliriz. Fais fiyat olmasi ayri birsey ama gider saymak ayri. Ayrica her kiraci evi aldigi gibi birakmiyor. Adam milyarlarca fatura borcu birakiyor evi kirip dokuyor kapulara dolaplara zarar veriyor kolonlari deliyor ondan sonrada kirayi odemeden kacip gidiyor vs vs. Bunlar hepsi gider :)

Kolay geliyor değil mi ev sahibine sallamak :) . 500₺ kira getiren bir ev senede 6000₺ kira toplar , bunun hadi 500₺ vergiye ödedin , 500₺ da kombi idi , musluk idi vs onarımlara harcadın . Kaldı 5000₺ . Diyelim o konutun ederi 200.000₺ . 10 yılda 50.000, 40 yılda 200.000₺.
1985 yılında mühendis memur maaşım 100.000₺ iken , yolu izi olmayan , iskânı alınmamış , merkezi kaloriferi henüz devreye alınmadığından soba ile ısınılan daireye maaşımın %40 Olan 40.000₺ veriyordum. Bu gün Maaş 3000-3500₺ arası . Oranlarsan 1500₺ kira Olmalı.
Yaşın genç Olmalı . Allah sana bol para verir inşaallah , Çifter Çifter daire Alıp 300-400 den kiraya verirsin :)

Son düzenleme:
Eğer kiraya verilecek bir evim olsun,onceLik bekar kişilere vereceğim :) Ve benn hala ev bulamadım :) Şimdi kiralara +50 +100 eklendi :)

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Geri