Ev için Jeneratör Şeçimi

Ali Arda

Üye
Ev için kullanılmak üzere bi jeneratör tavsiyesi istiyorum ev 5 odalı ev benim değil daha öncede görmedim ama normal şartlarda bi evde bulunan seyler var
evde 2 klima tv buzdolabı fırın falan işyeri sahibimin olduğu için daha önce görmedim jeneratör balkonda çalışacak bu tip bi jeneratör tavsiyesi istiyorum kva ve model olarak

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
teşekürler fakat hesap olarak nasıl hesaplayacağım

Sitemizde,bu konuda bilgi mevcut olduğu gibi,söylediğim siteden de yararlanabilirsiniz.Pratik olarak,ihtiyacınız olan gücün 3 katı olarak se-
çebilirsiniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler tavsiyeb ettiğiniz siteden gerekli bilgiyi aldım

Kardeşim işin içine klima girerse ciddi bi güce ihtiyacın olu yani 10 kva nın üstünü düşünmen lazım çünkü 9000 lik bir klimanın pik akımı 40a 45 amper arasıdır buda 10kva ya tekabül eder ama klimaları ayırırsan 2 kva ideal hondanın eu20i diye bi serisi var hem sessiz hemde invertörlü ve hiç yakıt yok denecek kadar azdır

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri