cat5 35m de cat6 ise 55m den sonra verim kaybı gözle görülür oluyor.

Eskiden kalma yazı ama olsun yenice gördük.

... Biz cat7 kablodan bahsederken...

Ne yapalım abüü biz ancak 6 ya kadar saymasını öğrenebildik.
Altıdan sonra optik ve sonra kablosuzları öğrettiler aha teknoloji budur diye , 7 diye bir şey duydum ama o sayı haftanın günleri için değilmiydi ? .
Sen yaz hele buraya 4 kabloyu 8 kabloyu , bifilar ikifilar emi ... öğrenmeyen namerttir.
Biri bize bir şey öğretmişde biz öğrenmemişmiyiz.
Olaydı , okusforudda bilem okurduk.

pki arkadaşlar bu 1.2.3.6 sıralamasına herhangi bir renk fark ediyormu ??? aciLL

saoLasın gardeşımm yaa :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar cet5 veya cet6 data kablosunu hem data aynı anda telefon hatı olarak kulana bilirmiyim yazılan yazılardan bunu anladım kahve,kahve beyazı dahılı veya harici telefon hatı olarak kulana bilirmıyım ...doğrumu anladım..

Yaklaşık 50MT Boyunca bir sıkıntı olmaksızın CAT5 veya Cat6 kabloyu 4lü olarak kullanabilirsiniz. Ben şahsen kendim 1 adet cat6 içerisinden 2 adet ağ getirip birini PC de birini dreambox ta kullanıyorum. 100mt gibi mesafelerde ki daha uzuk mesafeler için hup kullanılması gerekli parazitlenmeleri bertaraf etmek için 8li olarak tek hat kullanmak tabiki daha verimli olacaktır.

mesafe önemli bir internet bir telefon hattı için kullanabilirsin kısa mesafe için ama uzun mesafede görüşme ve tel çaldığında parazitlenme yapabilir.Cat 6 daha verimlidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Wolfyilmaz teşekürler bilgiyi paylaştığınız için atrik data hatı olan yerlerde tefon için kablocek meyeceğim

1yeşilbeyaz-2yeşil -3mavibeyaz-6mavi
yada
1turuncubeyaz-2turuncu-3mavibeyaz-6mavi
yada
1turuncubeyaz-2turuncu-3yeşilbeyaz-6yeşil ......

normal bağlantıda aynı şekilde iki rj45 sokette.

cross bağlantıda bir 1ile3 2ile6 yı çapraz bağlıyacaksın. kahveleride telde kullan.

Son düzenleme:
arkadaşlar bununla ilgili benzer bir problemim var benimde etherneteki bahsettiğiniz veri almadaki 3 ve 6. kablolar hangi renk? ben usb kablomu cat5 ile uzattım 3 m kadar.Mp3 ümde denedim fakat uzatınca şarj oluyor enerji alıyor fakat örneğin içerisindeki şarkıları alamıyorum. Uzatmadn önce alabiliyordum.yeşil kablonun bağlantısını kesince yine enerji almaya devam ediyor mesela.Yani veri almak için hangi renk kablolar kullanılıyor veya sorun ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler şimdiden

cat 6 nın 300 metreye kadar kullanıldığını biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri