Eplan8 'de revizyon kontrolü nasıl yapılıyor?

sanursam

Üye
Merhabalar,

Yeni bir Eplan kullanıcısı olarak Eplan' dan, projelerimde kullanmayı tasarladığım revision bölümü için otomatik olarak revizyon harfi atamasını istiyorum. Yani A, B, C, ... gibi. Örneğin 100 sayfadan oluşan bir projede 36. sayfasında bir değişiklik olduğunda formumda ayırdığım yere A yazmasını istiyorum. Tekrar değiştirdiğime ise bunun B olmasını istiyorum.

Kısacası şu revizyon kontrolü hakkında beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.:confused:

Hepinize teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Sanıyorum bundan kimsenin haberi yok. Eplancılar neredesiniz?

önce utılıtıs mesusunden generate revısıon de
sonra revisyonları diğer seçeneklerden sayfa revizyonu ya da komple proje revisyonu seklinde yapabilirsin kolay kolay

Doğru bu şekilde yapılıyor. Ama arkadaşın istediği bu değil, sanırım onun istediğinide Eplan yapmıyor.

Evet. pconline arkadaşımız haklıdır. Ben revizyon yapınca otomatik olarak değişik revizyon ismi vermesini istiyorum. Elle manual olarak bu yapılabilir anca k böyle şeyler herzaman gözden kaçar. Saha uygulayıcılarının da elinde aynı revizyon numarasına sahip farklı farklı projeler olur ve bizi dövmeye gelebilirler mazallah.

Evet. pconline arkadaşımız haklıdır. Ben revizyon yapınca otomatik olarak değişik revizyon ismi vermesini istiyorum. Elle manual olarak bu yapılabilir anca k böyle şeyler herzaman gözden kaçar. Saha uygulayıcılarının da elinde aynı revizyon numarasına sahip farklı farklı projeler olur ve bizi dövmeye gelebilirler mazallah.

Merhaba,

Aşağıdaki linkte başka bir programa ait videolar var, sanırım bundaki gibi birşey lazım. En ufak değişiklikte bile yeni revizyon numarası veriliyor. Ayrıca yapılan değişikliklere göre de detaylı rapor alabiliyorsunuz. Hangi revizyonda neler değiştirilmiş gibi.

Revision Management - Video files - Articles and files - CIM-Team Scandinavia - E.series

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri