Eplan P8 Excel den veri okuma

daywalkery

Üye
Eplan P8 de nasıl Kablo Listesi ve Cihaz Listesini excel formatında cıkrtabilirim?
Eplan P8 de Excel den nasıl veri okutabilir ve de yazabilirim?
Eplan P8 de excelden mazleme kütüphanesine malzeme girilebiliyormu.
Acil.....Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarla

buna benimde çok ihtiyacım var ama hiç araştırmamıştım. hemen araştırıyorum öğrenince yazarım

Merhaba, az önce biraz kurcaladım ve birkaç birşey buldum. Eğer Eplan p8 2.1 kullanıyorsanız projenizi açtıktan sonra navigatörden üzerine tıklayıp mavileştirdikten sonra Utilties bölümünden Edit properties externally diyerek buradaki Export seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bu bölümde excell üzerinde verileri girebilir veya düzeltmeler yapabilirsiniz. bende yeni öğrendim projelerimde kolaylık sağlayacak bana.

Hoşçakalın.

iyi oldu bu bilgiyi paylaşmanız teşekkür ederim eemabal.

Merhaba arkadaşım export olayını bir şekilde bulabilmişsindir ama import olayınıda sormuşssun sanırım...
Excelden Eplanın içine otomatik malzeme giriliyormu evet giriliyor Çalışmalarım şuan onun üzerine ve %100 sonuç aldım. sadece şuan bol bol malzeme yüklüyorum.

ilgilenirsen lütfen aşağıdaki konuyu oku. belki işine yarar

https://www.kontrolkalemi.com/forum...chneider-siemens-malzeme-listeleri-artik.html

Excelden bir firmanın fiyat listesini ekleyip, eplanda kullanmak istiyorum fakat import edemiyorum. Ben eplan p8 1.7 sürümünü kullanıyorum.
Bu konuda bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri