Eplan p.8 eğitimi verilir (prof dan)

Cofaso programı Eplan dan daha mı ucuz sırf Türkce diye verilen paralar. Programın hataları karşısında yetkililerinin tatmin edemeyen yanıtları. Yetersiz data a portal desteği.

Mesela Siemens Eplan için Macrolar, Sembol Kütüphaneleri vs. yayınlıyor tabi diğer bütün markalarda aynı şekilde. Cofaso için data portlar hizmeti veren kaç büyük şirket var. Yoksa Eplan 5 makrolarından mı yararlanarak devam ediyorlar halen. Ha unuttum pardon O Eplan 6 idi değilmi. Öğle deniyordu.

G E R Ç E K L E R :
Arkadaşlar, aşağıda bazı bilinmeye, gizlenen ya da saklanmaya çalışılan noktaları aydınlatmak istiyorum...

1- Mert Bilgi İşlem Eplan distribütörü iken Eplan5 programının kodlarını kullanarak, bir şekilde ürüne benzer bir program yapıp hem de aynı isimle patentini alarak ürünü satma yoluna gitti. Eee, Eplan o kadar büyük bir programı yapıp da aynı isimle bir başka ülkede distribütörlüğünü yapan Mert e kaptıracak değil ya; dava açtı ve haklı olarak kazandı tabi ki...

2- Bu olaydan sonra Mert, Eplan adını kullanamayacağı için Cafaso adıyla devam etti... Tabi yıllarca gerçek Eplan ın adını kuallanıp milletin kafasını karıştırdığı için eskiden Eplan = Mert in Eplan ı olarak ürünü tanıtırken, şimdi de kullandığı Eplan ismini karalayıp Eplan = Alman Eplan gibi lanse etmeye çalışıyorlar...

3- Eplan son olarak distribütörlüğü promis ten alıp Eplan Türkiye adıyla kendi ofisini kurdu... Ancak tüm müşterilerine keşke gelmez olsaydı dedirtti, zira eskiden tüm sorularına cevap alabilen, teknik destek konusunda sorun yaşamayan müşteriler şimdilerde teknik destek için Eplan Türkiye nin satış sorumlularıyla muhatap olmak zorunda kalıyorlar ve bildiğim kadarıyla 2009 yılı başından bu yana hala teknik destek verecek bir mühendisleri mevcut değil. Bir ürünü alırken ürünün sağlamlığı kadar teknik desteğinin de önemli olduğunu bu örnekte mağdur olan müşterilerin yakınmalarından kolaylıkla anlayabiliriz.

Sonuç olarak, Eplan(gerçek Eplan, EPLAN Software & Service) gerçekten harika ve dünyada en çok kullanılan otomasyon ve kontrol çizim programlarının başında gelen bir yazılım. Ancak şu teknik destek sorunu böyle giderse hiç çözülmeyecek ve Eplan Türkiye bu işi eline yüzüne bulaştıracak gibi ... Saygılar,

Seyfi isimli üye fikirlerinden ötürü sana teşekkür ediyorum. Bu bilgileri ben de çok iyi biliyor fakat insanlara anlatmakta sıkıntı çekiyordum. Destekleyen fikirlerinden ötürü teşekkür ederim. Bu arada ingilizce bilen kullanıcılar direk almanyaya mail atarak ya da telefon açarak sorularına yanıt bulabiliyorlar. Yine de sen Teknik servis konusunda da haklısın çünkü Türkiye de insanların dil bilgisi yeterli değil ve Eplan P8 i aldıklarında Manuellerini bile okumuyorlar. Direk ve zahmetsizce Teknik destek hizmetini haklı olarak almak istiyorlar. Bildiğim kadarıyla bir arkadaş Eplanda Teknik servis için başlayacaktı ve Eğitim için yurt dışına gideceğinden Sağlık raporlarını vs. hazırlamakta iken Almanya Eleman alımını durduruyoruz demiş ve İşe girişi henüz tamamlanmamış olan arkadaşımıza kötü haber verilmiş. Üstelik arkadaşım da Mekatronik Mühendisliği Bölümünde Doktorasını yarım bırakıp iş hayatına yeni atılan bir arkadaş. Neyse işin özü Teknik servis konusu karışık. Uzun bir sürede benim gibi Mühendisler insanlara yardımcı olacak gibi görünüyor.

Arkadaşlar Dünya genelinde bir arama yapın bakalım hangi elektrik devleri hangi programlardan bahsediyorlar, hangi programlar için data bilgisi yayınlıyorlar. Hangi program en fazla kullanılan Mühendislik tasarım programı vs. anlarsınız. mesela yabancı electric forumlarına bi girip bir şeyler okuyun. Bakalım Ne öneriyorlar.
Bakın bir örnek vereyim.

CAD CAM CAE Infos Software und Forum bu sitede CAE kısmını ziyaret edin bi bakalım. Bu arada site Almanca !

:eek:EPLAN P.8 eğitimi veriyorum arkadaşlar.Eplanın uzman kullanıcısıyım

:eek:Fiyat olarak da çok fazla istemiyorum.Maksadım böğle profesyonelce bi cad değil mühendislik programını her teknik arkadaşımın öğrenmesini sağlamaktır.

:rolleyes:Eğitim programı Dersler ve Proje uygulamaları şeklinde geçmektedir.

:rolleyes:Eplan P.8 in bilhassa tersine mühendislik, raporlama v.b. özelliklerine şaşıracaksınız.Gerçekten şu an fitaı en pahalı programlardan biri olmasına rağmen bir çok şirketin Eplan P.8 e geçtiği haberini almaktayım.Hatta duyduğuma göre türkce olan program Cofaso(Eplan 5.20 nin çakma türkcesi ) yu kullanan bir çok arkadaşımın şu sıralar Eplan P.8 e geçtipini duyuyorum.Ben de eğitimlerine yardımcı olarak üstüme düşeni yapmış oluyorum.

Lütfen İletişime geçiniz !

Oktay bey size bir sorum olacak.
Ben elektrik projecisiyim,projede yükleme cetveli oluşturduktan sonra tek hat şemasını excelde oluşturduğum yükleme cetvelinin diğer sayfalarına formüllerle aktarma (linye no,açıklama,watt,...) yapıyorum yada autocade çizdiğim tek hat şemasının değerlerini tek tek exceldeki yükleme cetveline bakarak giriyorum.

Eplanda yükleme cetveli ile tek hat şeması bağlantısı varmı varsa nasıl ve ufak bir örneğini paylaşılmısınız.

Seyfi isimli üye fikirlerinden ötürü sana teşekkür ediyorum. Bu bilgileri ben de çok iyi biliyor fakat insanlara anlatmakta sıkıntı çekiyordum. Destekleyen fikirlerinden ötürü teşekkür ederim. Bu arada ingilizce bilen kullanıcılar direk almanyaya mail atarak ya da telefon açarak sorularına yanıt bulabiliyorlar. Yine de sen Teknik servis konusunda da haklısın çünkü Türkiye de insanların dil bilgisi yeterli değil ve Eplan P8 i aldıklarında Manuellerini bile okumuyorlar. Direk ve zahmetsizce Teknik destek hizmetini haklı olarak almak istiyorlar. Bildiğim kadarıyla bir arkadaş Eplanda Teknik servis için başlayacaktı ve Eğitim için yurt dışına gideceğinden Sağlık raporlarını vs. hazırlamakta iken Almanya Eleman alımını durduruyoruz demiş ve İşe girişi henüz tamamlanmamış olan arkadaşımıza kötü haber verilmiş. Üstelik arkadaşım da Mekatronik Mühendisliği Bölümünde Doktorasını yarım bırakıp iş hayatına yeni atılan bir arkadaş. Neyse işin özü Teknik servis konusu karışık. Uzun bir sürede benim gibi Mühendisler insanlara yardımcı olacak gibi görünüyor.

sarigolge, siz bu anlatmış olduğunuz "Almanya eleman alımını durdurmuş" sözüne inanıyor musunuz??? :cool: Düşünün, dünyanın birçok ülkesinde 100.000 lerce lisansa sahip ürünü bulunan bir firma bir ülkede kendi ekibiyle ofisini açıyor ve bu alanda belki de en önemli ve kilit role sahip, işin belkimiği olacak, eğitimleri ve en önemlisi müşterilerin sorunlarını çözecek kişinin alımı Almanya gibi belki de dünyada işini en iyi yapan bir ülke tarafından durduruluyor... Bunu size kim söyledi bilmiyorum ama , ben hiç ama hiç inanmadım. Özellikle teknik destek için de bu yazılıma ekstradan para verenlere üzülüyorum. :( Eğer siz de bu durumdaysanız yetkililere bir sorun isterseniz Almanya gibi bir ülke sattığı ürüne destek verecek en azından 1 kişiyi almak için 5 ay bekleyen bir şubesinin bulduğu kişiyi geri çevirir mi??? Yorumu size ve diğer arkadaşlara bırakıyorum...

Kolay gelsin,

Seyfi arkadaşım yorumların güzel haklısında ama bildiğim kadarıyla izledikleri politika bu şekilde. Neyse benim fazla bu konulara girmeme gerek yok .Umarım düzelir. Program çok kaliteli verimliliği çok yüksek tek sorun Eğitim ve Teknik Desteğinin olmayışı..

Oktay bey size bir sorum olacak.
Ben elektrik projecisiyim,projede yükleme cetveli oluşturduktan sonra tek hat şemasını excelde oluşturduğum yükleme cetvelinin diğer sayfalarına formüllerle aktarma (linye no,açıklama,watt,...) yapıyorum yada autocade çizdiğim tek hat şemasının değerlerini tek tek exceldeki yükleme cetveline bakarak giriyorum.

Eplanda yükleme cetveli ile tek hat şeması bağlantısı varmı varsa nasıl ve ufak bir örneğini paylaşılmısınız.

güncelleme

Seyfi arkadaşım yorumların güzel haklısında ama bildiğim kadarıyla izledikleri politika bu şekilde. Neyse benim fazla bu konulara girmeme gerek yok .Umarım düzelir. Program çok kaliteli verimliliği çok yüksek tek sorun Eğitim ve Teknik Desteğinin olmayışı..

Program gerçekten harika ve otomasyon&kontrol sektöründe bence 1 numara... Ancak program kadar teknik destek ve eğitim konusu da çok önemli ve bu konuda Eplan Türkiye kendi ürününü satmasına rağmen 5 aydır bunu yapamıyorsa veya yapmaya yönelik adımlar atamıyorsa bu durum pek de ümit verici değildir...

Konuyla ilgili serzenişler linktedir, isterseniz siz de yorumlarınızı yazın ve Eplan Türkiye ye sesinizi duyurun arkadaşlar, duyurun ki programla ilgili lisansı olan kullanıcı arkadaşlar da daha fazla desek alıp burada paylaşabilsinler. Saygılarımla,

EPLAN avantajlarını şimdi daha da yakından hissedeceksiniz

.

Programı kullanın ve sonra satın alın basma kalıp alışkanlıklarla en yüksek parayı vereni hemen alıp kullanmak çok doğru değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri