Entegre bilği isteği

arkaplan

Profesyonel Üye
Selamun Aleyküm .

Fotoda gösterilen entegre hakkında .
TV nin

20211025_154523e05d598a13a2b452.jpg

Kırmızı işaretli önerilen boyut farkıda var uyumlumudur .

20230502_184608.jpg

Şema
1.png

Son düzenleme:
24c32 kodlu bir eeprom entegresi. Sanırım 4 kb hafızası olması gerekiyor...

I2c protokolü ile haberleşiyor size ne açıdan bilgi lazım ? programlama cihazı vs gerektiriyor ama başka bir mikrodenetleyici ile de program yazılıp silinebiliyor...

24c32 kodlu bir eeprom entegresi. Sanırım 4 kb hafızası olması gerekiyor...

I2c protokolü ile haberleşiyor size ne açıdan bilgi lazım ? programlama cihazı vs gerektiriyor ama başka bir mikrodenetleyici ile de program yazılıp silinebiliyor...

Teşekkürler bilğilendirmeniz için .
Bu foto ( okunmuyor ? ) entegre yerine takılma durumu ?
Boyut farklılıkda var .

20230502_185220.jpg

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam sonundaki wp paket tipi ile ilgili bilgi veriyor olması lazım diye hatırlıyorum.

Diyelim ki ayaklarını bir şekilde uydurdunuz yazılım uyumlu olur ve çalışır. Hangi marka anakart elinizdeki ? vestel 17mb serisi ise bin dosyasını temin etme şansınız olacaktır diye düşünüyorum belki arşivlerden bulabiliriz ( eğer lazımsa )

Yanlış hatırlamıyorsam sonundaki wp paket tipi ile ilgili bilgi veriyor olması lazım diye hatırlıyorum.

Diyelim ki ayaklarını bir şekilde uydurdunuz yazılım uyumlu olur ve çalışır. Hangi marka anakart elinizdeki ? vestel 17mb serisi ise bin dosyasını temin etme şansınız olacaktır diye düşünüyorum belki arşivlerden bulabiliriz ( eğer lazımsa )

Philips LCD TV 22PFL3403/10

Forumda biri yapmış benim tv arıza ile ilğili olabilir ?

https://www.elforum.info/topic/123397-philips-22pfl340310

Herkese selam! Bu TV'de aşağıdaki kusur var, uzaktan kumanda işlevi kayboldu, kırmızı STBY LED'i artık yanmıyor ve TV'nin fiziksel düğmesinden açarsam açılıyor ve TV düğmelerinden kanalları değiştirdiğimde başlıyor , TV durur, anten kablosu olmadan kanal değiştirirken durmaz. Tüm voltajları ölçtüm ve tamam, kapasitörler iyi. Tahminimce eeprom yeniden yazılmalı, 24c32'ye sahip, daha önce böyle bir kusurla karşılaştınız mı?Bir fikri olan var mı? Bir planı ve muhtemelen çöp kutusu olan meslektaşlarıma soruyorum.

kasada philips 22pfl3403/10 herhangi bir seri bulamadım

b3cbq1 anakart

Televizyonun resimlerini de ekliyorum.

görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
Anakarttaki seri sanırım 715t2849-1

Çözüldü, eeprom'u boş bir taneyle değiştirdi, fabrika ayarlarına sıfırladı ve her şey yolunda !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BENİM TV ARIZALI .

Bu tv daha önce Türkçe menü gitti
Kısmen çalışır oldu ingilizce kaldı .
Sonra açıllıp kapanma sorunu
Renkler sorunu
En son hiç açılmıyor .

Ekli dosyalar

• Philips+22PFL3403-10+Chassis+TPS1.4E+LA+LCD.pdf
    6.2 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Son düzenleme:
@arkaplan abim trabzonlu çok sevdiğim bir arkadaşımın sitesi var güvenilir ve denenmiş yazılımlar paylaşır.

Sitede aradım yazılımınız mevcut linki :

https://elektronikciler.net/konu-ph...-flas-dump-lazim-552.html?highlight=22pfl3403

Umarım işinizde faydası olmuştur.

Arıza hakkında yardımcı olacağımız bir yer olursa itina ile dinlerim.

Teşekkürler .

ÖNCELİKLE ELEKTRONİKTEN ANLAMAM

Bu tv daha önce Türkçe menü gitti
Kısmen çalışır oldu ingilizce kaldı .
Sonra açıllıp kapanma sorunu
Renkler sorunu
En son tv hiç açılmıyor .
Sadece bu entegre değiştirsem 24C32 ile değiştirsem düzelirmi ?

Yükleme nasıl olacak bilmiyorum ?
Yükleme cihazları gereklidir diye düşünüyorum .
CH341A Programmer ile BIOS chip ve EEPROM
Bende yükleme cihazları yok .

Daha önceki danışma .
Eepromu değiştirin yeter kendi kendini yükler demişti .

Bu TV'de Vestel elektroniği yoktur (Kasa TPS1.4E LA). eeprom MX25L8005'i (24C32) yeni, boş bir tanesiyle değiştirin, TV çalışacaktır. Değiştirdikten sonra fabrikadan sıfırlayın.

Yok abi o dediğiniz olayların hiç birisi ile düzelmez o tv maalesef...

Size can-ı gönülden yardımcı olmak istediğim için hangi ilde ikamet ettiğinizi öğrenebilir miyim izmir ise işinize çok faydalı olacağımdan emin olabilirsiniz :)

Öyle göz ucu ile konuyu araştırıp baktığım zaman anakart üzerinde 25L8005 diye spi flash entegresi yani bir bios entegresi mevcut olduğunu söylüyor ve o entegreye ait yazılımı paylaşıyorlar.

Sizin elinizde olan 24c32 entegresi ile ilgili olduğunu söylemiyorlar. o yüzden siz o kartın üzerindeki entegreyi içindeki yazılımına müdahale etmeden ve o entegreye zarar vermeden ya yerine takın yada muhafaza altına alın.

Yükleme işlemi konusunda ise şöyle bir şey söyleyeyim : Eeprom programlayıcı cihazlar var pc ye takılıyor örneğin RT809f gibi, Cihazın haricinde bir de o elinizdeki entegre için dip çevirici soketler vs lazım o yüzden biraz maliyetli bir iş devamlı yapmayacaksanız para verip almaya değmez.

Eğer acil değilse farklı konularda da yardımcı olmaya çalışırım.

Yok abi o dediğiniz olayların hiç birisi ile düzelmez o tv maalesef...

Size can-ı gönülden yardımcı olmak istediğim için hangi ilde ikamet ettiğinizi öğrenebilir miyim izmir ise işinize çok faydalı olacağımdan emin olabilirsiniz :)

Öyle göz ucu ile konuyu araştırıp baktığım zaman anakart üzerinde 25L8005 diye spi flash entegresi yani bir bios entegresi mevcut olduğunu söylüyor ve o entegreye ait yazılımı paylaşıyorlar.

Sizin elinizde olan 24c32 entegresi ile ilgili olduğunu söylemiyorlar. o yüzden siz o kartın üzerindeki entegreyi içindeki yazılımına müdahale etmeden ve o entegreye zarar vermeden ya yerine takın yada muhafaza altına alın.

Yükleme işlemi konusunda ise şöyle bir şey söyleyeyim : Eeprom programlayıcı cihazlar var pc ye takılıyor örneğin RT809f gibi, Cihazın haricinde bir de o elinizdeki entegre için dip çevirici soketler vs lazım o yüzden biraz maliyetli bir iş devamlı yapmayacaksanız para verip almaya değmez.

Eğer acil değilse farklı konularda da yardımcı olmaya çalışırım.

Teşekkürler İstanbul
O kadar önemli değil , eski tv ls lcd tv olması gerekir .
( Tamiri olursa dedim birine verecektim monitör ve tv kullanımı gibi )

Tv nin izerindeki ( foto ) 24c32 entegresi boşta takılı değil .

Bu engre uyumlu ile ise takmak istiyordum . ( boyut farkı var göstermek amacı ile kartın üzerine koyup foto çekmiştim .

Bu tv kartı üzerindeki entegre ve tüm kart parçaları yerinde duruyor .

Anladım. uğraşmak isterseniz dediğim gibi en basitinden bir tane ch341a programlama cihazı bir de soket almanız lazım ki ölüsü 250 liranıza mal olur :D şimdiden kolay gelsin diyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri