enh iletken tespitleri

kenz

Üye
deplase edilecek enh güzergahında keşifyapılırken kullanılan iletken türü (swallow-raven-pigeon) ya da ag rose-pansy vb . nasıl anlaşılır.
direk tipleri 8I 10I 8U sadece profilden mi anlaşılır
kafes direkler için K1-K2-.. nerden anlayabilirim
traversleri direk tipine göre mi anlayabiliriz
vks-35 sadece ağaç direklerde mi kullanılır
vhd-35 ile farkı nedir nasıl anlaşılır
Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O konu ile ilgili çalışmanız yoksa ( içinde değilseniz ) ,sorularınızın hiçbirini bilemezsiniz.Yanınıza,şebekede bilfiil çalışmış bir usta almanız gerekir.İşinizi severek yapıyor-
sanız ! birkaç ay içerisinde konuyu pişirirsiniz.

Son düzenleme:
Şebeke de çalışmaya yeni başladım ancak malzemeyi tanımaya çalışıyorum
peki hat deplase edilecekse yeni güzergah belirlerken nelere dikkat etmeli ve yeni hattın keşfini nasıl çıkartmalı yaklaşık olarak

İmar sahasında iseniz,imar durumuna göre,imar dışında ise,her türlü hava ve arazi şartlarında ulaşılabilecek güzergah seçmelisiniz.Seçtiğiniz güzergah profil metrajına ve hat tertibine görede keşif çıkarmanız gerekir.Bunun için de,bir topoğraf ve teknisyenden ( işi öğrenene kadar ) yaralanmanız icabediyor.

teşekkürler
peki herhangi bir og direğine bakarak izolatör tipini sis-normal yada vhd vks zor anlaşılır diyorsunuz anladığım kadarıyla
dağıtım şirketlerinde herhangi bir envanter var mıdır direk numaralarını belirtsek bize tip ve teçhizatlarını alma şansımız olur mu

Megep dokümanlarından ve Tedaş Şartnamelerinden yararlanabilirsiniz.Aslında,tanımak olduk-
ça kolaydır.İletken kesitlerinde biraz zorlanabilirsiniz belki.

hocam pkn+4 direk çift devre direk de +4 neyi ifade eder direk boyu nedir

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,617
Son üye
Fatih Gültekin

Yeni konular

Geri