Enerji analizörü sökme

Arkadaşlar merhabalar işletme sorumlusu olduğum Güneş enerji santralinde beton Köşk’te bulunan entes marka enerji analizöründe ekranda L1=176 V
L2=196 V L3=179 V olarak görüyoruz sigortayı kontrol ettim bi sıkıntı yok analizör girişlerinden giriş voltajlarını ölçtüm f-n 230 V ve f-f arası ise 400 volt olarak gördüm asıl sormak istediğim firma ile görüştüm bi hata olabileceğini ve analizörün sökülüp kontrol etmek istediler analizör nasıl sökülür bilmiyorum akım uçlarını toprakla diyorlar gerilim uçlarınada sıra klemens bağla diyorlar tam olarak ne yapmam gerektiğine yardımcı olabilecek birisi varmı şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle hangi kablonun nerden söküldüğünü unutmamak için fotoğrafinı çekip anlaşılır şekilde işaretleyin. Daha sonra k1-l1 k2-l2 k3-l3 kablolarını kendi aralarında kısadeve edin. V1 V2 V3 kablolarının uçlarını bantlayın. Analizörün enerjisini kesip (faz-nötr) o kabloları da bantlayın.

Peki hem kesiciden hemde ag kısmından enerjiyi kesmeliyim dimi ilk önce

Analizörün kendi sigortaları vardır bu işlemi daha önce yapmadıysanız tecrübeli birinden destek alın
Öncelikle hangi kablonun nerden söküldüğünü unutmamak için fotoğrafinı çekip anlaşılır şekilde işaretleyin. Daha sonra k1-l1 k2-l2 k3-l3 kablolarını kendi aralarında kısadeve edin. V1 V2 V3 kablolarının uçlarını bantlayın. Analizörün enerjisini kesip (faz-nötr) o kabloları da bantlayın.
Burada çok güzel anlatılmış eğer K1-L1,K2L2,K3-L3 bu uçları kendi arasında kısa devre etmezseniz akım trafosunun bu uçlarında 10 bin volt a kadar elektrik oluşabilir ve bu uçlar boşta kalırsa akım trafoları yangın da çıkarabilir.L1-L2-L3 faz uçlarına klemens veya bant koyabilirsiniz ama bu işlemleri enerji yokken yapmanız her zaman daha güvenlidir

Analizörün kendi sigortaları vardır bu işlemi daha önce yapmadıysanız tecrübeli birinden destek alın

Burada çok güzel anlatılmış eğer K1-L1,K2L2,K3-L3 bu uçları kendi arasında kısa devre etmezseniz akım trafosunun bu uçlarında 10 bin volt a kadar elektrik oluşabilir ve bu uçlar boşta kalırsa akım trafoları yangın da çıkarabilir.L1-L2-L3 faz uçlarına klemens veya bant koyabilirsiniz ama bu işlemleri enerji yokken yapmanız her zaman daha güvenlidir
Aynen enerjiyi çift yönlü kesip analizörü öyle yerindem çıkarırım teşekkür ederim iyi akşamlar

Cüneyt bey sigortası yoktu ilginç olan durum ise

Ekli dosyalar

• 671FA8D5-95F1-4781-957F-BB3DD1B84BDC.jpeg
    671FA8D5-95F1-4781-957F-BB3DD1B84BDC.jpeg
    100 KB · Görüntüleme: 22
Gerilim trafosu dönüştürme oranınının doğru ayarlandığına emin misiniz?

• Beğen
Tepkiler: huh

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri