Encoder arızası

wolfff

Üye
slm arkadaşlar encoderda elektronik bir arıza var, bir türlü encoder a elektrik gelmiyor, hareket almıyor sebebi nedir bu problemı yaşıyanınız varmı yardımcı olursanız sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşım encoder kendiliğinden hareket etmez. bağlı bulunduğu mekanik hareket ettiğinde birlikte hareket ederek sisteme pals gönderir.

motorla bırlıkte servoya baglı, encoder direk hataya gecıyor motoru kitlemiyor, kartın üstünde transistörle, osilatörü değiştirdim yine farkeden birşey olmadı, elektronikten pek anlamadıgım ıcın hangı parcalada sıkıntı var çözemedim

Şimdi motor döner bununla birlikte encoder de döner ve bu dönme sırasında encoder pals gönderir...Yani motor ayrıdır encoder ayrıdır....Ama encoder rulman dağıtmıştır motoru zorlayabilir...

Şimdi motor döner bununla birlikte encoder de döner ve bu dönme sırasında encoder pals gönderir...Yani motor ayrıdır encoder ayrıdır....Ama encoder rulman dağıtmıştır motoru zorlayabilir...

encoder rulmanı arızalanınca düzensiz palsdan dolayı sistemi hataya geçirebilir desek daha doğru olur motoru zorlar dersek küçücük encoderin motoru mekanik olarak zorlayacığı felan anlaşılır MAAZALLAH:)

arkadaşlar mtotorun mekanik kısmında hiçbir problem yok çamdada prblem yok rulmandada encoder pozisyonundada, sadece servoyla motoru haberlerştiremiyorum encoder a elektrik gitmiyor hataya geçiyor yani elektrik devresini kesen birşey var

arkadaşlar mtotorun mekanik kısmında hiçbir problem yok çamdada prblem yok rulmandada encoder pozisyonundada, sadece servoyla motoru haberlerştiremiyorum encoder a elektrik gitmiyor hataya geçiyor yani elektrik devresini kesen birşey var

sürücü motor ve encoder markası ile nc sistemi nedir. ayrıca ekranda ne hatası veriyor.

arızayı once kesınlestırmen ıcın yenı bır enkoder tak
gercekte enkodermı arızalı: surucumu

Encoderlerin tamiri mümkün değildir. Eğer encoder arızalı ise değiştirmen gerekir. Ama daha fazla yardımcı olunabilmesi için encoderin, sürücünün ve motorun marka/model bilgileri, eğer sürücü hataya geçiyorsa hata kodu vs. bilgilere ihtiyaç var.

encoder önce motora bağlamadan osiloskop a bağlayıp bi denesen? hatanın tam olarak ne olduğunu anlayabilirsin..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri