Elinde Osiloskop Olan Bir Arkadaş Bakabilir mi?

Aşağıdaki devreye bakarak, soru işareti ile gösterdiğim uçlardan nasıl dalga şekli alıyorsunuz ve +/- anternanslar kaç voltta ise bana söyleyebilir misiniz?

osiloskobu olan ölçecek.PNG

Dalga şekli olsun, voltajlar olsun resimdeki grafikteki gibi mi? Bana bilgi verebilir misiniz?

DİKKAT: ÇARPILMAYIN!

Teşekkür ederim. Bir bakıp dönüş yapacağım.

EDİT: Aaaa:rolleyes: kullanamıyorum. Bende şu anda linux yüklü. Windows içinmiş. Online kullanılabilen bir simülatör var mı link verseniz...

Teşekkür ederim. Bir bakıp dönüş yapacağım.

EDİT: Aaaa:rolleyes: kullanamıyorum. Bende şu anda linux yüklü. Windows içinmiş. Online kullanılabilen bir simülatör var mı link verseniz...
LİNUX'e wine yükleyerek ltspice yükleyebiliriniz. Windows taki gibi çalışır bilginize.

Tamam. Çoğu uygulamada hata verdiği için wine'a sıcak bakmıyorum ama test ettiyseniz sıkıntı yok.

Düzenliyorum.

Sistemimdeki bazı sorunlar nedeniyle wine kuramadım. Hata veriyor. Hata çözülebilir bir hata ama uğraştırır. Şimdi burada şu komutu yaz çıktısını ver, olmadı şunu yaz çıktısını ver diye konuyu dağıtmaktansa, gerçek ortamda şu devreyi kurabilecek ve tam bilgi verebilecek bir arkadaşı beklemeyi tercih edersek umarım darılmazsınız. Simülasyon çıktısındansa gerçek çıktı lazım. Ortaya çıkacak minik devreyi burada paylaşacağım.

Yardım eden arkadaşlara şükranlar...
Flood yaptığım için özür dilerim. Yalnız @kesmez arkadaşın verdiği bilgilerde bir durum gözüme çarptı, dikkat çekmek için öne çıkarıyorum.

Verilen bilgilerde;
1,4Volt ila -0,3Volt değer biçilmiş.

Tamam da, BAT41 şotki diyodunun gerilim düşümü dataşetinde nominal 0,4Volt, uygulamada 0,45Volt olarak belirtilmiş.

Ancak bazı forumlarda da 0,35Volttan bahsediliyor...
http://www.madbeanpedals.com/forum/index.php?topic=24456.0

Aşağıdaki dataşete dilkkat ediniz:
https://www.st.com/resource/en/datasheet/bat41.pdf

Uygulamada farklı mı çıkıyor? Bilmediğim için soruyorum.

Kısacası bana 1,4V ila -0,4Voltlar seviyesinde sinüs dalga lazım.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri