Elektronikden para kazanma yolları nelerdir?

Orxan

Üye
Iyi Akşamlar. Universite okumadım bu yüzden Kursda elektronik ögrenirsem və diploma alirsam tamir ve öğretmenlik dışında elektronikden para kazanma yolları nelerdir?
Özellikle kendi başıma cihaz yaparak satabilme şansım varmı? Bu işi Çinde ucuza olduğu ve eline aldığı için.
Bu yolla degilse de Kurs diplomasi ile bir yerde çalışabilir miyim? Ne gibi işler var?
Şimdiden teşekkür ederim

Iyi Akşamlar. Universite okumadım bu yüzden Kursda elektronik ögrenirsem və diploma alirsam tamir ve öğretmenlik dışında elektronikden para kazanma yolları nelerdir?
Özellikle kendi başıma cihaz yaparak satabilme şansım varmı? Bu işi Çinde ucuza olduğu ve eline aldığı için.
Bu yolla degilse de Kurs diplomasi ile bir yerde çalışabilir miyim? Ne gibi işler var?
Şimdiden teşekkür ederim
elektrik elektronik öğrenmek için üniversite şart değil. bu arada sadece kurslarla bir yere kadar öğrenebilirsin. asıl cevap gerektiren soru para kazanmak , burada bir kaç tane kriter var. nasıl para kazanmak ve ne için para kazanmak? arka cebinde kontrol kalemi olup elektrikçi olarak para kazanmak var. sistemi planı projeyi döşeyip para kazanmak var, projeyi çizip para kazanmak var (senin şartlarında hayal). elektronik tamir edip para kazanmak var (epey tecrübe lazım) elektroniğe yazılım karıştırıp bir şeyler yapmak var (epey ekmek yemen lazım). yani her türlü para kazanabilirsin. ama burada sen bunun neresindesin? neresinde olmak istiyorsun? 5 sene sonra kendini nerede görüyorsun?

Iyi ögrenirsem diyorum. Para kazanma yolları nelerdir?

Iyi ögrenirsem diyorum. Para kazanma yolları nelerdir?
çalışmak. ilk önce çırak olacaksın, sonra kalfalığını göstereceksin ve bir bakmışsın usta olmuşsun. yani öğrendim, bir iş yerine girdim bana 20-30 bin maaşı kimse vermez. işi öğrenip çalışacaksın az çok bakmayacaksın, hem işi hem de piyasayı öğreneceksin. burası çıraklık kısmıdır. gerisi senin yeteneğin.

Hatırlatma; İnsan öğrendikçe ancak ne kadar az bildiğini öğrenir!

Amaç para kazanmaksa rahatça ve severek yapabileceğiniz bir işi yapın. Birinci önem sırası yapılacak iş konusuna ilgili olmanız ve onu severek yapmanızdır. Bence başarının sırrı buradadır! Sonunda para olsun diyerek her işi yaparım durumunda elektrik-elektronik hata payı sıfır olan bir meslek grubudur! Yine de paradan ziyade önceliğiniz merak ve ilgi ise bir yerinden başlamak lazım.

Geçen günlerde elektriğimi mesken tarifesine geçirmiştim. Sayaç kontrolüne gelen personele daha önce Parafudr takmıştım, projede yok diye onay vermediniz ben de söktüm dedim. Baktım o ne demeye başladılar. Yaptığın işle ilgin azsa bu tür durumlara düşmek işten bile değil.;)

Geçen günlerde elektriğimi mesken tarifesine geçirmiştim. Sayaç kontrolüne gelen personele daha önce Parafudr takmıştım, projede yok diye onay vermediniz ben de söktüm dedim. Baktım o ne demeye başladılar. Yaptığın işle ilgin azsa bu tür durumlara düşmek işten bile değil.;)
buraya çok güldüm, hakkatten parafudr nedir yaa. rakının yanında iyi gider mi? (dervişin fikri neyse, zikri de o'dur)

Hepinize teşekkür ederim

formal eğitim almazsanız kurs ve sertifikayla sağlam bi yapı insaa edemezsiniz. bu yüzden bütün eksik ve kusurlarına rağmen çıraklık eğitim merkezlerini bile çok önemsiyorum. diploma, sertifika aldın diye hamdım piştim oldum gibi bi durum da kesinlikle söz konusu değil. bi de paraya gereğinden fazla odaklanmak hedeflerinizde sapmaya neden olabilir.

örneğin, adam ne vakit ne nakit ayırmış, hiç bi şey okumamış, izlememiş TİA PORTAL'ı bilgisayara kurmuş. başı kesik tavuk gibi forumun bi orasına bi burasına saldırıyor. ne yazık ki böyle bi stratejiyle varılacak bi yer yok.

formal eğitim almazsanız kurs ve sertifikayla sağlam bi yapı insaa edemezsiniz. bu yüzden bütün eksik ve kusurlarına rağmen çıraklık eğitim merkezlerini bile çok önemsiyorum. diploma, sertifika aldın diye hamdım piştim oldum gibi bi durum da kesinlikle söz konusu değil. bi de paraya gereğinden fazla odaklanmak hedeflerinizde sapmaya neden olabilir.

örneğin, adam ne vakit ne nakit ayırmış, hiç bi şey okumamış, izlememiş TİA PORTAL'ı bilgisayara kurmuş. başı kesik tavuk gibi forumun bi orasına bi burasına saldırıyor. ne yazık ki böyle bi stratejiyle varılacak bi yer yok.
Zamanında bilgiye ve bilen insana ulaşmak zordu . Şimdi aklı başında bir insanın ihtiyaç duyduğundan çok fazla bilgi , belge , döküman hem yazılı hem görsel olarak internette mevcut . Ama kimsenin bunları hazmederek öğrenmek gibi bir talebi yok , isteği de yok . Herkes cin olmadan adam çarpmanın derdinde . Bütün envantere ulaştığı anda onun kullanım tecrübesine de sahip olmak istiyor . O da olmayınca ağzı bozup cirkefligin türlüsünü yapanlar dediğin gibi dolu malesef forumda.
Mesela şu konu başlığında forum ahalisi bana tamamen ters görüş belirtti. Çok şaşırdım.
Konu içindeki mesaj 'Universal kart tamiri mi? Yoksa daha kompleks olan Laptop veya Telefon tamirimi?' https://www.kontrolkalemi.com/forum...ptop-veya-telefon-tamirimi.150455/post-985833

Son düzenleme:
Zamanında bilgiye ve bilen insana ulaşmak zordu . Şimdi aklı başında bir insanın ihtiyaç duyduğundan çok fazla bilgi , belge , döküman hem yazılı hem görsel olarak internette mevcut . Ama kimsenin bunları hazmederek öğrenmek gibi bir talebi yok , isteği de yok . Herkes cin olmadan adam çarpmanın derdinde . Bütün envantere ulaştığı anda onun kullanım tecrübesine de sahip olmak istiyor . O da olmayınca ağzı bozup cirkefligin türlüsünü yapanlar dediğin gibi dolu malesef forumda.
Mesela şu konu başlığında forum ahalisi bana tamamen ters görüş belirtti. Çok şaşırdım.
Konu içindeki mesaj 'Universal kart tamiri mi? Yoksa daha kompleks olan Laptop veya Telefon tamirimi?' https://www.kontrolkalemi.com/forum...ptop-veya-telefon-tamirimi.150455/post-985833
@Under Ground ustam, burada universal kart dediği marka model farketmeksizin beyaz eşya vb kartlar demek istedi arkadaş. bildiğin üzere marka temsilcisi servisler sadece kart değişimi yapıyor, zaten başka seçenekleri de yok. marka bağımsız servisler kartı tamir ediyor yada ettiriyor. aradaki fiyat farkını siz benden daha iyi bilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri