Elektronik Teknolojisi mi seçilmeli yoksa Elektronik Haberleşme Teknolojisi mi seçilmeli?

sixin

Üye
Elektronik Haberleşme Teknolojisi bölümünü seçersem alacağım dersler bunlar:
1.PNG

Elektronik Teknolojisini seçersem alacağım dersler ise bunlar:
2.PNG

İlk yıl aynı dersler alınıyor. İkinci yıldada bu dersler alınıyor. Hangi dersleri alsam daha iyi olur? Kararsız kaldım. Meslek lisesinden Haberleşme bölümünden mezun oldum. Haberleşme bölümünü seçersem iş imkanı olarak nerelerde çalışabilirim kolayca iş bulabilir miyim?

Eger egitimi hakkiyla verirlerse;

Matematigi seviyorsan Haberlesme bolumu okursan karsilastigin problemlerde matematigi kullanmayi daha cok basarirsin.

Fakat Elektronik Teknolojisi bolumundeki dersler sanayi ile daha cok ortusuyor.

Kendini yetistirdikten sonra cok onemi yok. Senin ilgi alanina bagli. Fakat sunu da unutma ilgi alani dedigimiz sey zamanla ve edindigin bilgi ile cok degisir.

Matematik ve Ingilizce bilgini gelistirdikten sonra hangi bolumu secersen sec o bulumu hakkiyla bitirirsen diger bolumun konularini kendi kendine ogrenebilirsin.

Bir bakiyorsun kebapci isler kotu gitti diye kuafor salonu aciyor.

Elektronik de boyle bir sey. Bir bakarsin alarm sistemleri ile ugrasirsin. Bir bakarsin radyo isleri ile ugrasirsin.

Ben Elektronik Teknolojilerini secerdim ama gozum Haberlesmede kalirdi.

Son düzenleme:
Eger egitimi hakkiyla verirlerse;

Matematigi seviyorsan Haberlesme bolumu okursan karsilastigin problemlerde matematigi kullanmayi daha cok basarirsin.

Fakat Elektronik Teknolojisi bolumundeki dersler sanayi ile daha cok ortusuyor.

Kendini yetistirdikten sonra cok onemi yok. Senin ilgi alanina bagli. Fakat sunu da unutma ilgi alani dedigimiz sey zamanla ve edindigin bilgi ile cok degisir.

Matematik ve Ingilizce bilgini gelistirdikten sonra hangi bolumu secersen sec o bulumu hakkiyla bitirirsen diger bolumun konularini kendi kendine ogrenebilirsin.

Bir bakiyorsun kebapci isler kotu gitti diye kuafor salonu aciyor.

Elektronik de boyle bir sey. Bir bakarsin alarm sistemleri ile ugrasirsin. Bir bakarsin radyo isleri ile ugrasirsin.

Ben Elektronik Teknolojilerini secerdim ama gozum Haberlesmede kalirdi.
Sanayide çalışmak istemiyorum çok yormaya başlıyor bir süre sonra ve sanayi ortamı bana göre değil. Staj yaptığım yerden yola çıkarak diyorum akülü forkliftlerin elektriği, elektronik kart tamiri işi yapıyorlardı. Haberleşme bölümünü seviyorum kendimi geliştirip yazılım işleri vs. ile uğraşmak istiyorum ama bir yandanda ya geliştiremezsem zorlanırsam diye korkuyorum. İngilizcem iyi ama matematik sıkıntı biraz.
@Bunalmis bir sorum olacaktı programlanabilir denetleyiciler diye bir ders var içerikleri bunlar önemli bir ders mi gerek var mı? Bu dersler dışında diğer dersler pek ilgimi çekmedi az çok biliyorum araştırmıştım ama PLC ilk defa duyuyorum.

Ekli dosyalar

• 20220417_184244.png
    20220417_184244.png
    107.9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Acele etme iyi dusun tasin.

Programlanabilir her sey onemlidir. Gelecegin vazgecilmezleri.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri