Elektronik mezunları için E.K.A.T belgesi

mercan686

Üye
İyi günler arkadaşlar benim bir sorum olacaktı ben lise elektronik mezunu olup ön lisans m.y.o End Elektronik mezunuyum e.k.a.t belgesini benim alamayacagım söyleniyor.Ancak elektrik ustalık belgesi alırsam iletim de deyil de üretim yapan santrallerde çalışabilirmişim.Ne kadar dogru bilmiyorum.Ustalık sınavına girebilmek için sektörde çalışmışlıgımı belgeleyecekmişim zaten ben çalışmadıgım için bu ustalık belgesini kaç senede örgün ögretimle alabilirim teşekkürler

ustalık almadan kalfalık egitimi 3 yıl aldıktan sonra ustalık içinde egitim alacakmıyım alacaksam onu kaç yıl alacam tşk

3 yıl kalfalık okuyorsun sınavı geçersen ustalıga kayıt oulyorsun 2 yıl bekliyosun tekrar sınava giriyosun kazanırsan alırsın yani kısaca kafadan 5 yıl

e k a t belgesini izmirden alabilirsin ışkılar eğitim merkezi istersen numarasını yollarım

elektronik bölümü mezunu bir kişi ekat belgesini alabilmesi için elektrik ustalık belgesini alırsa yeterli olurmu.

3 yıllık kalfalık belgesi 2 ustalık için bekledik den sonra alabiliyorum yani 5 yıl beklemek zorundayım ışkılar eğitim merkezinin numarasını yollarım demişsin teşekkürler 5 yıl sonra lazım olur galiba:)

evet arkadaşlar eml elektronik bölümü mezunuyum 15 senedirde fabrikada elektrikçi olarak çalışmaktayım elektrik ustalık belgesi alırsam ekat belgesini almaya hak kazanırmıyım

1985-1986 ÖĞRETİM YILINDAN SONRA MEZUN OLANLAR Lise ve dengi mesleki ve teknik öğretim kurumlarından 1985-1986 öğretim yılından sonra mezun olanlar ana meslek dalı altında seçtikleri bir meslekten doğrudan Ustalık sınavına alınır ve başarılı olanlara USTALIK BELGESİ verilir.
Başvuruda istenen belgeler:
1.Dilekçe
2.Öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi
3.Nüfus cüzdanı fotokopisi
4.2 adet vesikalık fotoğraf

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23