Elektrik Ustalık Belgesi

selimx11

Üye
Selamun aleyküm elektrikçi kardeşlerim , ben anadolu meslek lisesi elektrik elektronik teknolojisi haberleşme sistemleri mezunuyum . Çıraklık eğitim merkezinden elektrik ustalık belgesi almak ıstıyorum bu belgeyi alabilirmiyim bazı kaynaklarda meslek lisesi mezunlarına tek sınavla alma hakkı oluyomus bu benim içinde gecerlimidir..

İlginiz için tesekkurler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Branşınız üzerine Ustalık Belgesini sınavlara girerek alabilirsiniz fakat branş dışı Belgeler için o meslek üzerine çalıştıgınıza dair 3 yııllık bir sigorta ve o meslek üzerine çalıştıgınıza dair işyerinden belgeler istiyorlar,
Herhangibir mesleki eğitim merkezinden daha deteylı bilgi alabilirsin .

iyi günler arkadaşlar
ben çekirdekten yetişme elektrikçiyim
ustalık belgesi almak için ne yapmalıyım
siz değerli meslektaşlarımdan rica ederim
şimdiden teşekkür ederim

iyi günler arkadaşlar
ben çekirdekten yetişme elektrikçiyim
ustalık belgesi almak için ne yapmalıyım
siz değerli meslektaşlarımdan rica ederim
şimdiden teşekkür ederim

Selamlar Metehan

Çekirdekten yetişmeysen ustalık belgesini alabilirsin fakat bunun için Çıraklık Eğitim Merkezleri diyor ki; Bana elektrikçinin yanında sigortalı çalıştığına dair SGK'dan döküm getir diyor. Yine bu merkezden alıp hazırlayacağın bazı evraklar var.

sigortalı çalışmadıysan ve yine de belge almak istiyorsan önce çıraklığı alabilirsin. Bu çıraklık belgesini belli bir ücretle bu merkez veriyor. Ben de çıraklığı buradan aldım.
http://irem-pehlivan.webnode.com.tr/hakkımızda/

Sigortalı çalıştığına dair belgelendirebilirsen sınava girip belgeni alabilirsin fakat bundan önce Çıraklık Eğitim Merkezinden Denklik alman lazım. Denklik demek, sınava girmeden önce tüm evraklarının merkezde incelenip kapalı bir zarfta sınava gireceğin Çıraklık Merkezine götürülmesi demek. Avrupa yakasında Güngören Çıraklık Eğitim Merkezi bu denkliği veriyor.

http://gungorenmem.meb.k12.tr/

Başarılar.

değerli morbeyaz arkadaşım
bu dediğin her zanam olabiliyormu yoksa
belli zamanları varmı

aklıma karpuz kabuğnu sokuyorsunuz:)
ben de şimdi bir yere cretini versem sadece bir sınavla bu belgeleri alabilir miyim. en aından çıraklık:)
öyle bir belge olsa çok kolay iş bulacağım bu alanda çünkü. yani bizim memlektte. burda namıssızlar belgesiz çöpçü almıyor.

aklıma karpuz kabuğnu sokuyorsunuz:)
ben de şimdi bir yere cretini versem sadece bir sınavla bu belgeleri alabilir miyim. en aından çıraklık:)
öyle bir belge olsa çok kolay iş bulacağım bu alanda çünkü. yani bizim memlektte. burda namıssızlar belgesiz çöpçü almıyor.
Hami meslek lisesi mezunlarından istenen sigorta prim sayısı 1 yıl 360 gün prim!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri