Elektronik Balast Bağlantısı

Yardımcı olabildiysek ne ala
jh2y9.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
iyi de arkadaşlar bunlar standart balast

bir lamba sönünce diğeri de söner. bir lamba sönünce diğeri yanar olayı yanlış

amerikayı yeniden mi keşfediyorsunuz anlamadım?

Arkadaşlar bu balastların standart arızaları mevcut 2 arızayı tesbit ettim.fakat diğer arızaları daha bulamadım.bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

1-lambalar sürekli göz kırpıyorsa eger 22mf lık kondonsatör arızalanmıştır.30-40 kuruş civarında.
2-lambaların bir tanesi yanıyorsa balasttın çıkış noktasındaki 8n2 kondonsatörlerden bir tanesi arızalanmıştır.
3-balasttın içindeki dogrultma devresinin besleme yolu yanmaktadır.araya tel parçası atılarak gideriliyor.fakat bazı arızalar kısadevre gibi sigorta attırıyor ve köprü diyotları yakıyor.sebebini bulamadım gitti..

Ben elektrikçi olarak bir fabrikada çalışıyorum.fabrikada yüzlerce 2*58 watt lamba mevcut önceleri arızalı balastları çöpe atıyorduk fakat yukardaki ilk 2 maddedeki arızalı olan balastları tamir edip gönül rahatlığı ile kullanıyoruz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri