elektronık kart

cemil197

Üye
siteme 30 vdc enerji girişi yaıplacak bu giriş potansla 10 30 arası ayarrlanarak klemens e çıkış vercek
ancak potanstan ayarladıgım deger cıkacak
vede bu çıkış 1 dk + - 1 dk - + olcak tabı bunu yaparkende 1 sn aralık olcek kart 10 amper olcak ilgilenen akadaşlar

il etapta bır numune yaptırcaz çalişirsa 40 tane sipariş verce sonrada ayda 15 adet yaptracağız

[email protected]
0537 496 99 19

ne için kullanacaksınız bu devreyi merak ettim

Merhaba arkadaşım istediğn kartı yapalım ama bir iki sorum var.
1-Kart girişi 30 volt ise çıkış tam 30 volt olmaz 29,9 gibi düşün
2-Geçiş zamanında kesinti olacak anladığım kadarıyla çoğu kişi bunu hemen röle ile düşünebilir ama bu sefer de maliyet artar ve dc de kontak arklanmalarında röleler çabuk bozuluyor.
bunalara cevap verirsen bakalım.

merhabalar herhalde kart imali hakkında bi çözüm buldunuz.

sistem basit ama ortada kimse kalmamış iş bitmiş sanırım.... :eek:

evet doğru ferit bey,
basit ama her basit işin arkasından da şurası şöyle burası böyle denir.
basit işleri bile profesyonellikle ele almak gerekir diye düşünüyorum ki sonucunda kafa ağrıtmasın.
basit tip seri gerilim regülatörlerinde ayarlanan gerilimde sonra kalan kısım akım yüksek olunca ısı olarak ortama yayılır.bu devrede tam olarak istenenler ortaya konmamış.
ama iş olduktan sonra da devre değiştirmek ve tasarımı tekrardan ele almak ikinci bi iş sayılır.
Kusura bakmayın bazen kendi tecrübelerime yönelik kendimi eleştiriyorum ve bir işi değişik fikirlerle ele alırsak en doğruyu bulmuş oluruz.

eyüp bakan kardeşim haklısın galiba .....

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri