Elektrikli Süpürge Önerisi

Merhaba, arkadaşlar elektrik-elektronik hakkında hiçbir fikrim yok. O yüzden birbirleri arasındaki farkı pek anlamıyorum. Filtrelere biraz hakimim ama kafam karıştı iyice. Bana yatay, torbasız ve alerji için filtresi olan bir öneride bulunur musunuz?

Torbasız süpürgelere biraz uzağım ama miele blizzard cx1 kullanan tanıdıklarım memnun olduklarını söylüyorlar.

Torbasız süpürgelere biraz uzağım ama miele blizzard cx1 kullanan tanıdıklarım memnun olduklarını söylüyorlar.
Torbalı piyasada artık pek bulunmamakla birlikte zahmetli olduğu için istemiyorum.
marka takıntınız yok ise aşağıdaki linkten seçim yapabilirsiniz. elektronik biraz şans işidir. benim iyi dediğimi, bir başkası kötü diyebilir. benim elektrikli süpürgem karcer ıslak kuru.
https://www.trendyol.com/hepa-filtre-supurge-y-s11284?pi=2
Evet şans faktörü de var ama ortalama standartlara da bakmak gerekir diye düşünüyorum. Marka takıntım yok da satış sonrası desteğini de düşünüyorum elbette. Filtre konusunda HEPA13 + Cylone birlikte olması daha iyi diye düşünüyordum ama tek başına da yeterli sanırım.Bir def filtrenin yanı sıra emiş gücü, (motor) başlık önemi de yok mu?
Not: Islak kuru olarak Karcher ve benzeri birkaç model var da bütçemi fazla aşıyorlar. Zaten evde de halı yıkama makinesi olarak ıslak-kuru ve yıkama yapan bir cihazımız var.

Son düzenleme:
Tabiki tercih meselesi. Paylaştığınız elektrolux pure c9 kullanan bir tanıdığımda memnun olduğunu söylemişti ama turbo başlıkla kullanmak şartıyla.
Eskiden bir de yaygındı da şimdi torba bulması da zor. C9'un paylaştığım modeli miydi? Bilginiz var mı? Turbo başlığı ayrıca satın alınıyor sanırım da sitesinde bulamadım hangisi olduğunu.

Eskiden bir de yaygındı da şimdi torba bulması da zor. C9'un paylaştığım modeli miydi? Bilginiz var mı? Turbo başlığı ayrıca satın alınıyor sanırım da sitesinde bulamadım hangisi olduğunu.
Model kodunu tam bilmiyorum ama O da turbo başlığı ekstra para ödeyerek almıştı. Sizin paylaştığınız modelde süpürge koldan kontrol edilebiliyor, bu güzel bir özellik ama kol çok dayanıklı değil kırılıyor. Koldan kontrollü kol ile koldan kontrolü olmayan kolun yedek parça fiyatına bakın bence, aralarında çok fazla fiyat farkı olmasın. Yedek parçaları biraz pahalı. Turbo başlığın kodu ZE119 olsa gerek.

Model kodunu tam bilmiyorum ama O da turbo başlığı ekstra para ödeyerek almıştı. Sizin paylaştığınız modelde süpürge koldan kontrol edilebiliyor, bu güzel bir özellik ama kol çok dayanıklı değil kırılıyor. Koldan kontrollü kol ile koldan kontrolü olmayan kolun yedek parça fiyatına bakın bence, aralarında çok fazla fiyat farkı olmasın. Yedek parçaları biraz pahalı. Turbo başlığın kodu ZE119 olsa gerek.
Sitedeki modellerin hiçbirinde yok turbo başlık belirttiklerine göre de modeller açılmadığı için başlıklara bakamadım. Koldan kontrol gibi ergonomik özellikler pek önemli değil yani olsa güzel ama olmasa da elzem değil. Daha çok emiş gücü, emiş gücü ayarlama, filtre, başlık gibi performans odaklı bakıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri