Elektrikli bazlama sacı bilgi

Evdeki elektrikli bazlama saçı eskidi.Yeni bir bazlama sacı gördüm 2000 Watt ve termostat var.50-300 derece ayarlanabiliyor...Mutfak küçük.Odada bilgisayar ve gitar amfisi (75W) var.
itimat-termostatli-woox-katmer-saci-ekmek-gozleme-yufka-saci-krom-rezistans-10-05-kcm21667037-...jpg
Bazlama katmer sacı da gerekirse odada iş görecek.Resimde görünüyor.Çamaşır makinesi fişi de gerekirse odadaki uzatma fiş priz grubuna takılıyor.Tabi elektrik süpürgesi vb.olabiliyor.Kış elektrik sobası 1500 W burada oluyor.Şimdiye kadar sorun olmadı fakat bu gözleme sacı 2000 Watt, bilsem de düşündürüyor.Oda önü avlu bahçe ve bu odaya özel toprak hattı tam döşedim.Bu konuda bilgi öneri istiyorum.Akım koruma prizi tavsiye edilir mi,yeterli korur mu? ... ORHAN

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Evdeki elektrikli bazlama saçı eskidi.Yeni bir bazlama sacı gördüm 2000 Watt ve termostat var.Mutfak küçük.Odada bilgisayar ve gitar amfisi (75W) var.Ekli dosyayı görüntüle 101458Bazlama katmer sacı da gerekirse odada iş görecek.Resimde görünüyor.Benim buna tedbir almam gerekiyor mu?Çamaşır makinesi fişi de gerekirse odadaki uzatma fiş grubuna takılıyor.Şimdiye kadar sorun olmadı fakat bu 2000 Watt bilsem de düşündürüyor.Oda önü avlu bahçe ve bu odaya özel toprak hattı tam döşedim.Bu konuda bilgi öneri istiyorum...ORHAN
Mümkünse kaliteli un ve yağ kullanmak lazım bazlama-gözleme için. İç harcı kıymalı olacaksa zincir marketlerden kıyma almaktan kaçınmak lazım. Peynirli olacaksa lor peyniri kullanmak kaliteyi ve ağız tadını düşürür.

Mümkünse kaliteli un ve yağ kullanmak lazım bazlama-gözleme için. İç harcı kıymalı olacaksa zincir marketlerden kıyma almaktan kaçınmak lazım. Peynirli olacaksa lor peyniri kullanmak kaliteyi ve ağız tadını düşürür.
Buna ek koruyucu ne takmalıyım?Akım korumalı priz düşündüm fakat evde akım şimdi normal görünüyor...

Son düzenleme:
Buna ek koruyucu ne takmalıyım?Akım korumalı priz düşündüm fakat evde akım normal görünüyor.
Bahsettiğiniz cihaz elektronik devreler içeren değerli cihazlar için düşünülebilir. Bazlama ve gözleme yapan cihaz bu sınıfa giriyor mu siz düşünün.

Bahsettiğiniz cihaz elektronik devreler içeren değerli cihazlar için düşünülebilir. Bazlama ve gözleme yapan cihaz bu sınıfa giriyor mu siz düşünün.
Hey odada bilgisayar ve ses sistemi ve gitar amfisi var,şarjlar da takılıyor,çamaşır makinesi ütü saç kurutma makinesi de buraya geliyor...Şimdi tekrar düşün...25A sigortada yeterli olabiliyor,koruyor.Ek bilgi öneri var mı sorduk,cevap gerekiyor!?

Hey odada bilgisayar ve ses sistemi ve gitar amfisi var,şarjlar da takılıyor,çamaşır makinesi ütü saç kurutma makinesi de buraya geliyor...Şimdi tekrar düşün...25A sigortada yeterli olabiliyor,koruyor.Ek bilgi öneri var mı sorduk,cevap gerekiyor!?
Siz stüdyo dairede falan mı yaşıyorsunuz.

Ben Didim'de iki bilgisayar anakartı yakanı biliyorum...Bir yerde de dört anakart ve UPS çöp olmuş,kendisi yazmış!...Şimdi bu işin ciddiyeti anlaşılmış olabilir...
Ben gene Google'den iyi bir mühendis ve bilgi araştırmalıyım fakat yeterli bilgiyi bulmak için çok zaman geçiyor!!!Bilsem de ufak şüphe olmamasına çalışırım.
Siz stüdyo dairede falan mı yaşıyorsunuz.
Oğlum elektronik müzik konusuna çok önem veriyor.Evde odada bilgisayar wifi modem ses sistemi elektrikli cihaz vb.çok ben de onu destekliyorum...

Son düzenleme:
Orhan Bey bu elektriklinin tadı odun ateşinin yanından geçemez istersen buna özel trafo kur.
Dedemlerde yediğim patates kızartmasının tadı bile bir başka oluyordu odun ateşinde. Aslında hepsi aynı şey yağı belirli bir dereceye getir patatesleri kızart çıkar ancak doğalgazda eski tadı alamıyorum. Odunun isinin tadı geçiyor galiba.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri