Elektrikli araba için motor gücü hesabı

Batarya şarj voltaji 42 volt
Nominal voltaj 36 volt
Power 158.4wh
Nominal capacity 4400mah
Batarya yi da multimetre ile olctugumde voltaj değeri 38 de gösteriyor normal oluyor?doludur diyebiliriz değil mi. Size mesaj göndermiştim ozelden

Bataryanız şarjlı görünüyor. 32 voltun altına inerse riske girmeye başlar. Tekrar şarj etmek gerekir.

Bence söylediğim gibi bu motor , batarya ve kartları kullanarak tek tekerlek ile bir scooter yapılabilir diye düşünüyorum. Ancak bu hoowerboard çok hızlı gitmeye uygun bir araç değil yapacağınız scooterde howerboardın hızını geçmez.

Tüm kartlar sağlam mı? Sağlam ise bu kartları kullanarak bu howerboardı modifiye edebiliriz. Bu howerboard dan daha önce kullanmadım. İleri hareket için nasıl hamle yapıyorsunuz? Boardı öne doğru eğince kendisimi hareket ediyor. Eğer öyle ise kartın üzerinde bir yerçekim sensörü yada bir anahtar olabilir. Bir hız ayar için sensör yada potansiyometre olacak. Daha detaylandırırsan bu motoru dışarda hız ayarı yaparsak scooter olarak çalıştırabiliriz.

Kartlarında resmini eklermisiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet tamda dediğiniz şekilde her iki tekerin üzerinde bir kart ve karta bağlı sensörler mevcut.(ayrıca da sürücü kartı gibi ana kartı da var)
Fakat cihaz açılıyor ama sensörler bastığımda hareket etmiyor.resim ekte ki gibi bu şekilde her iki tekerde kart var.ayrica da bir ana kart var

Ekli dosyalar

• 1585138295372..jpg
    1585138295372..jpg
    210.4 KB · Görüntüleme: 8
  • 1585138323817..jpg
    1585138323817..jpg
    241.9 KB · Görüntüleme: 8
Anakartin resmi asagidski şekilde
Ayrıca bu kart uzerinde kablo koptuğu icin lehimlemesi yapılmış bir giriş var silikonla mis sanırım buzzer in yanındaki yer. Sağ üstte.(n kanallı olduğunu düşündüğüm Mosfetlerin ölçümünde herhangi bir kısa devreye rastlamadım)

Ekli dosyalar

• 1585210302325..jpg
    1585210302325..jpg
    422.4 KB · Görüntüleme: 11

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular