Elektrikli şofben.

chief31t

Üye
Merhaba arkadaşlar,
benim bir sorum olacak, evimde elektrikli şofben var. ve kaçak akım koruma rölesi taktırdım.şayet şofbenden suya elektrik kaçağı olursa bizim role otomatik atacak mıdır?
konu ile ilgili bilgisi olanlar aydınlatırsa memnun olurum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet Suya Sofben İcerisindeki Resiztans Dahi Temas Etse Kacak Akım Koruma Rolesi Atacaktir. Kendi BAsıma Gelen Bir Durum Rezistansın Dıs Yuzeyi Delinmis Ordan suya Temas vardi Bir Turlu Tutturamadim.

elektrik kaçağı olacagından kaçak akım rölesi atacaktır.topraklama sistemine göre çalışıyor kaçak akım röleleri..biz faz a dokundugumuz zaman yerden toprak alırız kaçak akım röleside toprak teması oldugu için atar...kısaca çalışma prensibi bu...

ama kaçak akım röleleri can sıkıcı banyo yaparken buhardan dolayı lamba dibinden ark attığı zamanda kaçak akım rölesi atıyor ve banyoda kalıyorsunuz sabunlu bir şekilde....

yinede kullanılmasını tavsiye ediyorum....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri