Elektrikli Şofben Isıtıcı Sorunu

Teşekkür ederim acilstop...

su basınç anahtarını (swich) iptal edeceksen şofbenle işin bittiğinde kesinlikle kademe anahtarını yada şofbenin ayrı kesicisi varsa mutlaka kapatmalısın bu şekilde kullanabilirsin bunun dışında bazı şofbenlerin ( yuvarlak diyaframı olanlar) su basınç anahtarları kuvvetli basınç ister az basınç isteyen şofbende kullanabilirsin. Unutma swich şofbenin en önemli güvenlik sistemlerinden biridir.

en güzeli binanın ana girişine bi hidrofor bağlamak büyük kazanlılar artık tarih oluyor elektronikleri var 50ytl civarında 25 ytl de motoru yaklaşık 20 ytl de ek bağlantı parçalarıyla bu işi halledebilirsin ve şöfben harici evin diğer musluklarındanda tazyikli su alırsın.... eğer ana giriş istemezsen sadece şöfbene gelen giriş soğuk su borusuna da bağlayabilirsin....
çok memnun kalırsın

aslında bu sorun için hidrafor daha mantıklı eğer yaptırabilecek gibi isen hiç durma ve yaptır..arkadaşlar şofbende su basınç anahtarını iptal etmemen için uyarmışar bende bu yüzden yeniden uyarmıyorum..yada belediyeye başvur belki suyun tazyiği konusunda birşeyler yapabilirler...

Kolay gelsin..

arkadaşım basınç sivicini çıkartmak demek şohbenin dügmesini açtıgın anda çalışır eger suda yoksa kendine ve cihaza zarar verirsin sakın yapma en güzel bir hidrofor taktır saatin çıkışından bi depo gidişi birde motordan çıkış hattı çek bu iki araya çekvalf taktır senin için en verimli bu şekil olur proje olarakta yardımcı olurum talha-****@hotmail.com

Forum içerisinde email adresi yazmak yasaktır. Email adresinizi özel mesaj ile yazabilirsiniz.

Düzenleme: Roboelektronik

yardımcı olma isteğiniz için çok teşekkür ederim...

Termosifon almayı düşünüyorum.En kaliteli marka hangisi.Güvenilirlilik açısından hangi marka iyi.
Teşekkürler...

Tüplü Şofbenim belirli bir müddet yandıktan sonra sönüyor.Tekrar yanması için en az 10 dk. beklemek zorunda kalıyorum.Acaba içinde Aşırı ısınmaya karşı bir siviç mi var veya başka bir sorun mu var anlayamadım.Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum.
Teşekkürler.

Ardı ardına mesaj yazmak yerine, değiştir butonunu kullanarak mesajınızı değiştirebilirsiniz.

Düzenleme: Roboelektronik

Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz.

sn musician: şohbenin nekadar yeni farkında olmadan çalışıyor gibi gözüksede diyaframın arızalı olması durumu var
delik veya yırtılmış olması halinde sviçlere basma yapmayı enggelliyor dolayısı ile resistanslar enerjilenmemiş oluyor normalde az bir basınçla diyafram sviçleri harekete geçirmesi lazım gözden geçirmenizi tavsiye ederim kolay gelsin

arkadaşım sen bi tane su seviye anahtarı koy en iyisi su geldiğinde çalışsın bu kadar basit

kesinlikle sivici direk bağlama tri faze çalışan bir aleti o şekil bağlamak hiç ama hiç doğru değil hatta sen mümkünse içini bile açma bir tesisatçı bul halletsin işini hemen sağlığın gidiceğine azcık paran gider...

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri