Elektrikler kesildiğinde devreye girecek

deremos

Üye
SA,

Arkadaşlar bir sorum olacak, 12V'luk bir kaynağım var, bununla led yakıyorum. Ama ben bu ledlerin, şehir şebekesi gittiğinde otomatik devreye girmesini istiyorum. Bu ihtiyacı karşılayacak hazır bir komponent var mıdır, yoksa devresini kendim yapmam mı gerekecek?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bi komparatörle yapabilirsin bu anahtarlama işini. ayrıca elektrikler kesildiğinde gece ise yanmasını istersin diye tahmin ediyorum. hobi devreleri mevcut bunun için. ldr devresi dersen sana 3-5 liraya hazır kartı ve devre elemanları ile verebilirler. ldr ile istediğin ışık şiddetine göre ayarlayıp istediğin aydınlık (karanlık) esnasında ledlerin yanmasını sağlayabilirsin.

12 7.2 ah kuru akunuzu 12vdc guc kaynagı cıkısınıza paralel baglayın enerjı var ıken akunuz sarj olsun devrenız calıssın enerjı kesılınce akuden besleme alsın

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri