Elektrikle çalışan gizli kamera

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
17
Puanları
3
Yaş
37
Bu konu bilişim konusu biliyorum. Ancak çözüm adına buraya da yazmayı elzem buldum. Evin tavan ve duvarlarından geçen elektrik hattına yerleştirilmiş olduğunu bildiğim sıva altında saklı gizli kameralar mevcut. İnternet üzerinden çalıştırarak canlı telefondan izleniyor. Kamera bulucu dedektörle arama yaptırdım. Ne yazıkki bulamadı. Benim tahminim arama sırasında izlediği için kamerayı kapattı Polis ve karakola müracaat ettim. Dedikleri kameraları kendimin bulduktan sonra suç duyurusunda bulunabileceğim yönünde oldu. polisin kamera bulmak gibi çalışmalarının olmadığını söylüyorlar. Konuşmadığım kameracı müracaat etmediğim polis avukat vs kalmadı. Bir elektrikçi çağırarak dairenin buatlarından ve sigorta panelinden itibaren kabloları tek tek çekerek baktık. Onlara ek bişey bulamadık maalesef. Ayrı bir hat çekilmek suretiyle bu kameraların çalıştırıldığını düşünüyorum artık. Fatura evde son ay boş olmasına sadece buzdolabı ve alarm çalışmasına rağmen evde yaşanılır olduğumuz gibi yakın geldi. Birçok çare aradım. Şuan şunu düşünüyorum. Apartman 5senelik. Apartmanın ana giriş elektrik panelinden başlayarak dairenin içi de olmak üzere elektrik tesisatını kabolalarını değiştirmek bu illet kameraların çalışmasını engeller mi? Dairenin içinden geçen kablolara ek yapılarak bunların çalıştırıldığını düşünüyordum. Ancak kabloları tek tek çekerek bakınca öyle bir ek göremedik. Şimdi aklıma gelen ayrı bir hat çekilmiş olması yönünde. Hiç bilmediğim bir konu elektrik de bilişim de. Yılan kamera gibi metrelerce uzunluğunda kablolu olan kameralar mevcutmuş piyasada bilgi aldığım bir bilişiminin ifadesi ile. Öyle uzunluğu çok olan kablolu kamera , biz buattan kabloları çekmemize rağmen uzantısı gelmemiştir diye de düşünüyorum. Aklınıza kameraların varlığını nerden biliyorum kim yapar bunu sorular takılmasın. Günümüz internet ve teknoloji çağında maalesef ki kötü yönde birçok şey yapılıyor.Konu tamamiyle maalesef ki doğru. Sizden istediğim bilginiz üzerine bana yol yordam göstermeniz. Varsa bildiğiniz yönlendireceğiniz iyi bir elektrik şirketine yönlendirmeniz vs vs ve aklıma takılan sorulara cvp vermeniz.Tesisatı değiştirmek maliyeti nedir? Daireye zarar verir mi? Randıman alır mı almaz mı? Vs vs. Teşekkür ederim.
 

elek

Paylaşımcı üye
Katılım
24 May 2006
Mesajlar
2,492
Puanları
145
..kamera olduğunu nereden biliyorsunuz..sıva altında olan ve sizin göremediğiniz kamera sizi nasıl izler!
 
Konu Sah
B
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
17
Puanları
3
Yaş
37
..kamera olduğunu nereden biliyorsunuz..sıva altında olan ve sizin göremediğiniz kamera sizi nasıl izler!
Hocam toplu iğnenin başı kadar bir delik yeterli imiş görüntü almak için.
 

GUNAY ELEKTRIK

Paylaşımcı üye
Katılım
7 May 2011
Mesajlar
923
Puanları
108
Yaş
58
Konum
İSTANBUL
Bana mantıklı gelmedi; ev sizin eviniz değilmi? Evinize dışardan müdahele edildiğine nasıl kanaat getirdiniz ve evde herhangi bir çalışma oldumu? olduysa olan yerleri konntrol etmeniz gerekir. Gizli kameranın çeşitleri çok yapılan masraf keza öyle. İzlenmenize sebep ne nasıl bu kanıya vardınız?
 

Ar-kur-Tek

Profesyonel Üye
Katılım
3 Nis 2016
Mesajlar
1,122
Puanları
283
Yaş
45
Bunun sonu yok...

ilk olarak toplu iğne başı kadar alandan görüntü alacak kameranın yüzeye sıfır olması lazım merceğinin.Bu tür bir kamerayı bulmak bir mesele bunu bu şekilde döşemek daha bir mesele.biraz derine gömerseniz de açı itibarı ile görüş alanı çok daralır.

Tavsiyem evi değiştirin.Kamera olsa da olmasa da artık huzura eremezsiniz bu paranoya ile.Farzı mahal 2-3 kamera bulsanız bile kıyıda köşede başka var mı acaba duygusundan kurtulamayacaksınız.Hiç bulamasanız var olduğuna inanmışsınız onun paranayası ile baş edemezsiniz.

Bir de anladığım kadarı ile bir çok kişiye bir şeyler sormuşsunuz ve herkesin söylediğine inanarak kafanızı iyice karıştırmışsınız.

Tekrar söylüyorum evi değiştirin en sağlıklı yol bu.
 
Son düzenleme:

silvestir

Uzman Üye
Katılım
10 Ağu 2011
Mesajlar
1,703
Puanları
208
Notebook kamerası kullanılmış olmasın. Duvara kamera bana pek bı zor geldi kimse uğraşmaz öyle bir tesisatla. Duvara asılı aksesuar tablo vs vs ve alarm sensörleri varsa onları kontrol edin
 

kral kobra

Profesyonel Üye
Katılım
15 Mar 2019
Mesajlar
1,490
Puanları
1,308
Konum
Kocaeli
Buna emin olabilmek için çekilmiş bir video veya en azından foto görmüş olmanız gerekirdi. Oradaki görüntünün açısından da kameranın yeri rahatlıkla belirlenebilirdi. Ben bu olaya pek bir anlam veremedim !
 

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
21 Nis 2009
Mesajlar
10,645
Puanları
3,258
Yeniden tesisat çekmek yerine evi yeniden boyatmayı düşünün en pratik çözüm sanırım bu. Arkadaşlarımın soruları da yerinde, neden izlendiğinizi düşünüyorsunuz, izlendiğinize dair kayıt veya foto elinize geçti mi vb.? Sonuçta evi de taratmışsınız sonuç sıfır diyorsunuz, kameralar optik sonuçta boya ile önlem alırsınız.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
110,837
Mesajlar
780,875
Kullanıcılar
408,953
Son üye
Fatihrukiye

Yeni konular

Üst