Elektrik voltaj dalgalanması sonucu kapanan cihazı start verilmesi

mylifese

Üye
Elektrik voltaj dalgalanması sonucu bir cihazım kapanıyor. Bu cihaz Şebeke var iken otomatik olarak çalışıp duruyor. Lakin şebeke dalgalanması sonrası otomatik olarak start alarak çalışmasını istiyorum. nasıl elektronik devreyle röle sürerek kontrol edebilirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
.. şebeke filtresi kullanın, cihazın stop etmesini engelleyebilir. Belki de üzerinde bununla ilgili ayar vardır.

Elektrik voltaj dalgalanması sonucu bir cihazım kapanıyor. Bu cihaz şebeke var iken otomatik olarak çalışıp duruyor. Lakin şebeke dalgalanması sonrası otomatik olarak start alarak çalışmasını istiyorum. nasıl elektronik devreyle röle sürerek kontrol edebilirim.
Elektriksel olarak söylediğiniz hiç doğru değil . Olması gereken böyle durumlarda kullanıcının makine ya da sisteme kontrollü olarak yol vermesidir . Çeşitli bahaneler olabilir ama hiçbiri olması gereken durumun cevabı olamaz.

Siz, ne cihazı olduğunu (teknik özellikler bakımından) söylerseniz çok daha sağlıklı cevaplar / yardımlar alırsınız.

Siz, ne cihazı olduğunu (teknik özellikler bakımından) söylerseniz çok daha sağlıklı cevaplar / yardımlar alırsınız.
genelde bu cihazlar devlet sırrı olduğu için söylemiyorlar. az kaldı gidip bir tane müneccim bulup öpeceğim ve bu cihazın ne olduğunu konu sahibinin gözünden göreceğim.

En önemli ne olabilirden mantık yürüterek sağlık sektörüne ait bir cihaz bile olsa kendi kendine devreye girip çalışmaya başlaması asla doğru olamaz .

En önemli ne olabilirden mantık yürüterek sağlık sektörüne ait bir cihaz bile olsa kendi kendine devreye girip çalışmaya başlaması asla doğru olamaz .
Öyle deme üstadım bazen bu özellik çok işe yarayabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri