Elektrik Teknikerliği İçin Yardım İstiyorum

Fatih KNG

Üye
Arkadaşlar ben 19 yaşında EML son sınıf Elektrik Elektronik bölümü öğrencisiyim. Sizce ben lise bittikten nasıl bir yol izlemeliyim?
Neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

19 yaşında lise son sınıfta isen okulunu bitir bir işe gir çalış.
okumak her zaman iyidir. çalışarak ta kurslarla da kendini geliştirebilirsin.
tabi bu benim görüşüm.

Gücünün yettiği yere kadar oku !
Bende nedense çok fazla okuduğumu düşünüyorum ; çalıştırdığım işçilerle yıllarca bunun makarasını yaptık . Takriben benden 25 lira fazla günlük yevmiyeleri vardı ; amirim çok okumuşsun yaaaaaaa ; ondan olmuş derlerdi :)
Mevzuyu başka bir tarafından da çekiştirirsek 10 senelik iş hayatımda liyakat sahibi olarak üst makamlara gelen birini malesef göremedim ; bir üst makamlara gelebilmek için bir sürü gerek şart varsa bizim memlekette bunların içinde en son geleni herhalde liyakat malesef . Bu noktada kendini paralarcasına vizyon sahibi olmaya çalışmanın neye faydası var diye düşünüyorum çoğu zaman .

Yeni nesil aç kalmamak için okumak zorunda ! 15 sene önce meslek lisesi mezununun makam mertebesine bu gün üniversite mezunu zor geçiyor. Yeni çağın trendi çok fonksiyonlu eleman, işverenin işini ne kadar çok görüyorsan o kadar değerlisin !
Herşeyin toz pembe olduğu ülkelerde her birey yetenekleri doğrultusunda yönlendiriliyor bu adamın el becerisi çok iyi ama kafası basmıyor bu adamdan çok iyi ara eleman olur yada bu adamın el melekesi zayıf ama kafası zehir gibi bu okusun idareci olsun gibi... Doğru olan tabii ki bu ama bizde maalesef çarklar böyle işlemiyor. O yüzden yeni nesil aç kalmamak için okumak zorunda !

Anaya babaya ataya dedeye güvenseydik hiç okumazdık onlardan kalan banada oğlumada yeterde artardı.
Güvene dayalı zihniyetle yaşarsan her an şap'a oturman mümkündür. Okumak ve çalışmak sünnettir.

Anaya babaya ataya dedeye güvenseydik hiç okumazdık onlardan kalan banada oğlumada yeterde artardı.
Güvene dayalı zihniyetle yaşarsan her an şap'a oturman mümkündür. Okumak ve çalışmak sünnettir.
Şu adamın da ağzından elinizde iphone ; kıçınızda beli düşük kot pantalon ; saçlar kirpi gibi jöleli sabah akşam gezin keyfinize bakın gençler lafını çıkaramadık yahu bir türlü ; gençlik bir kere gelir :)

Şu adamın da ağzından elinizde iphone ; kıçınızda beli düşük kot pantalon ; saçlar kirpi gibi jöleli sabah akşam gezin keyfinize bakın gençler lafını çıkaramadık yahu bir türlü ; gençlik bir kere gelir :)
Öyle bir ileti gördüğünde pcyi kapat dünyanın sonu gelmiş demektir hazırlıklara başla :D

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri