Elektrik Satan Firmalar...

ykp55

Üye
Özel firmalar elektrik satıyor taahhüt yapıyorlar 30000 kwh harcama sözü alıyorlar aranızda bu şekilde elektrik satın alan veya bu durumla ilgili bilgisi olan arkadaşlar. Cevap bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu konu " Serbest Tüketici Yöntmeliği "ne göre yapılmakta olan bir işlemdir.2011 yılı için,yıllık tüketim miktarı 30000 kwh olan her tüketici ( aynı isme ait birden fazla noktadaki tüketimler toplamı da olabilir ),elektrik sözleşmesini,satış lisansı bulunan her tedarikçidenalabilir.Sayaç okuma ve diğer tüm hizmetler,mevut durumda olduğu gibi,dağıtım şirketi tarafından yerine getirilmektedir.Bu şirketler ta-
rafından,abone türüne göre % 2-35 arasında indirimler uygulanabilmektedir.Burada önemli olan,verilmiş olan birim fiyat bileşenleridir.Bazı firmaların birim fiyatları içerisinde,Şebeke kayıpları olduğu için,yüksek indirimli teklifler sunuyormuş gibi gözükmektedirler.Şebeke kaybı % 14 ler mertebesinde olduğu için,bunların yapmış olduğu yüksek miktarlı indirim teklifleri,yanıltıcı olmaktadır.O nedenle,teklif edilen
birim fiyatın NET değeri üzerinden karar verilmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri