Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T. )

ben bu belgeyi alalı 3 yıl oldu ankara gölbaşı egitim merkezinden aldım ve şu an başkent elk. te çalışıyorum. bu tür kursların açılabilmesi için kurs alacak ögrenci sayısı var. tek başına alamazsın yada şirket ler elemanlarına kurs başvurusu yapmakta eger boş konterjan bulursan ancak bu şekilde alabilirsin MALİYETİ :5.500 İLE 7.00 TL ARASINDA DEGİŞMEKTEDİR benim aldıgımda 5.000 tl ye maal olmuştur

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ben bu belgeyi alalı 3 yıl oldu ankara gölbaşı egitim merkezinden aldım ve şu an başkent elk. te çalışıyorum. bu tür kursların açılabilmesi için kurs alacak ögrenci sayısı var. tek başına alamazsın yada şirket ler elemanlarına kurs başvurusu yapmakta eger boş konterjan bulursan ancak bu şekilde alabilirsin MALİYETİ :5.500 İLE 7.00 TL ARASINDA DEGİŞMEKTEDİR benim aldıgımda 5.000 tl ye maal olmuştur

Fiyatlarda yanlışınız var o tarihlerde her şey dahil fiyatı 2000TL idi.

sayn emrah bi sorum olck açık ögretim programında elektirik enerjisi iletimi ve dagıtımı diye bi bölüm var bu bölümü bitirenlerde EKAT BELGESİ ALABİLİR Mİ

sayn emrah bi sorum olck açık ögretim programında elektirik enerjisi iletimi ve dagıtımı diye bi bölüm var bu bölümü bitirenlerde EKAT BELGESİ ALABİLİR Mİ

Bu bende bilmiyorum.Ama yönetmelik dışı olduğu için alamaya bilir.Fakat son düzenleme nedir,güncellemelerde bu konu kapsam içine alındımı bilemiyorum.Dolayısı ile kesin bir cevap veremeyecegim.
Saygılarımla...

Merhabalar / EKAT belgesi almış olupta mühendislik diploması sahibi olmayanlar neden y.g. veya o.g. tesislerinde işletme-manevra yapamaz./ diğer ilgili forumlarda yapılamayacağını bildiren arkadaşlar vardı./ bununla ilgili kanun yönetmelik vs. nereden bulabiliriz. Bilgisi olan varmıdır. saygı ve selamlarımla.

Bende 2007 de aldım ama 1000 yl ödedim nasıl oluyor ha bide benimki 154kV-380kV
bence sen karıştırıyon 2010 tarihiyle 1800-2500 arası değişiyor fiyatlar
Ha somada farklı fiyatlar ama oranında eğitimine diyecek laf yok :)

Merhabalar / EKAT belgesi almış olupta mühendislik diploması sahibi olmayanlar neden y.g. veya o.g. tesislerinde işletme-manevra yapamaz./ diğer ilgili forumlarda yapılamayacağını bildiren arkadaşlar vardı./ bununla ilgili kanun yönetmelik vs. nereden bulabiliriz. Bilgisi olan varmıdır. saygı ve selamlarımla.

İşletme konusunu bilemem ama Ben Santralde çalışıyorum YTM nin doğrultusunda manevra yapa biliyoruz mühendis olmasına gerek yok ama belgeniz olması lazım
ha bu arada yanlış manevra yapma şansınız yok zaten kesici ve ayırıcı arasında kilitlemeler var :)

Bu bende bilmiyorum.Ama yönetmelik dışı olduğu için alamaya bilir.Fakat son düzenleme nedir,güncellemelerde bu konu kapsam içine alındımı bilemiyorum.Dolayısı ile kesin bir cevap veremeyecegim.
Saygılarımla...

arkadaşlar alamazsınız ama 2010 da tüm bölümler birleşti T.E.S ve H.E.S bölümü Elektrik İletim Dağıtım Üretim diye bir programın altında toplandı onada belge şart belgeyi alabilmeniz için sadece meslek lisesi yada çıraklık eğitimi elektrik yada elektronik bölümü mezunu olmanız lazım çünkü bende Hidroelektrik Santralleri Mezunuyum Belgeyi Yine aldım
devlet işine girersen ayrı yüksek okul diplomanla Vardiya amiri olursun bi oda verirler akşama kadar oturursun orada :)
Yanlışım varsa düzeltin

Moderatör tarafında düzenlendi:
TEİAŞ, TEDAŞ'dan alınan EKAT'ı kabul etmiyor. Soma'dan alınmasını veya TEDAŞ'dan alınan eğitim üzerine ek olarak Soma'dan 1 haftalık eğitim alınırsa olur diyorlar. Bilginize.

E.K.A.T.Alacak arkadaşlar içinizde ben bu işi biliyorum şirketlerde çalıştım diyen kanıtlayarak Ç IRAKLIK EĞİTİM MERKEZLERİNE Başvurun aynı belgeye oralardanda alabilirsiniz.Malum günümüzde bu hayat şartlarında o kadar masraf etmenize gerek yok.Ben aldım .

arkadaşlar ekat vermeye sadece tedaş teiaş ve eüaş yetkilidir. bu yasal bir yetki dir başka kurumların ekat vermesi mümkün değildir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,303
Son üye
endzyy

Yeni konular

Geri