Elektrik ile ilgili terimlerin İngilizcesi

İyi forumlar Herkese, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Alt konu bulamadım.
Sorum şu acaba elinde elektrikte kullandığımız terimlerin (fazdan tutun da pense,yüsük,kontaktör, vs aklınıza ne gelirse AG-OG- Pano montaj) bulunduğu sözlük, not var mı? Veya genel olarak bu tarz kelimeleri nereden bulabilirim?
Ek olarak kendi tuttuğum notlardan ingilizce kelimeler de çıkarttım isteyen olursa burada paylaşabilirim de.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi forumlar Herkese, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Alt konu bulamadım.
Sorum şu acaba elinde elektrikte kullandığımız terimlerin (fazdan tutun da pense,yüsük,kontaktör, vs aklınıza ne gelirse AG-OG- Pano montaj) bulunduğu sözlük, not var mı? Veya genel olarak bu tarz kelimeleri nereden bulabilirim?
Ek olarak kendi tuttuğum notlardan ingilizce kelimeler de çıkarttım isteyen olursa burada paylaşabilirim de.
isteyen olursa değil, burası forum bilgi paylaşım sitesi. sen paylaş, paylaş ki bilenler bilmeyenler faydalansın. eksik olan varsa bilen ustalarımız ilave yapsın. benim işime yaramıyor ama işine yarayacak, faydalanacak arkadaşlarımız mutlaka çıkacaktır.

Çok teşekkür ederim.
isteyen olursa değil, burası forum bilgi paylaşım sitesi. sen paylaş, paylaş ki bilenler bilmeyenler faydalansın. eksik olan varsa bilen ustalarımız ilave yapsın. benim işime yaramıyor ama işine yarayacak, faydalanacak arkadaşlarımız mutlaka çıkacaktır.
@fgencal ın paylaştığı link ile kendi çıkarttığım kelimeleri karşılaştıracağım. Farklı kelimeler olması halinde ek bir pdf de ben paylaşacağım

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri