Elektrik Direğinden enerji alma çeşitleri

Slmlar. Bunu gecekondular için sormuyorum üst kamu projeleri vs için.

1) Bu projelerde, proje alanında kalan trafo'ya enerji almak için, enerji müsaadesinde izin verilen direkten enerjiyi hangi şekilde alıyorlar. Bu direkten, Seksiyoner olarak mı gevşek bağ ile branşman alarak mı ya da başka birşeyle mi ?

2) Gevşek bağ ile enerji nasıl alınıyor hiç uygulamasını yapan var mı?

3) Seksiyoner direğinden enerji almak nasıl oluyor? Buyüzden mi ayırıcılar ekleniyor o direğe?

Bu 3 soruyu cevaplayan abilerimiz varsa sevinirim

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hepsi elektrik dağıtımdan alınacak enerji müsaadesine bağlıdır.

tahmini talep gücü ile yada onaylı proje ile dağıtım şirketine gidilir. dağıtım şirketi araziye bakar güce uygun en yakın hattı onaylar.

bazen ag havai müsaade edilir
bazen yer altı og branşmanı alınır. transformatör konulur.
bazen dağıtım şirketine ait kurulu transformatörün ag çıkışından alınır; bazen og girişinden.

farklı farklı..

Benim Bilecik te başıma geldi bu olay Bilecik te OEDAŞ var elektrik dağıtım şirketi bir tesis için 150 kw elektrik talebi olmuştu bizim şirket mühendsilik firmasına bir proje çizdirip başvuru yaptı OEDAŞ elektrik istenen direği uygun bulmadı ve özel bir firmanın o.g. direğinden elektrik alabileceğimizi söyledi.Bundan sonra tekrar proje yeni direğe göre çizildi ve onay alındı OEDAŞ elektrik müsaadesini verirken hangi direkten alınacağını direk numarası ile bildirmişti.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri