Elektrik Üretimi

?Hayır öyle bişey değil belki öyle bilmiyorum tam olarak ama şöyle bi sistem var dinamonun uçuna bitane yuvarlak plaka bu plaknın kenarlarına küçük mıknatıslar ve bu küçük mıknatısların yanına gelince onları itmeye yarayan büyük bi mıknatıs.Büyük mıknatıs küçükleri itcek küçükler dönecek küçükleri dönünce dinamo döncek dinamo dönünce enerji oluşcak.Manyetik alandan enerji üretme kaynak sınırsız değil mi ? :D Bu fikirlerimden sadece birisi böyle bişey mümkün mü Şef, by lent, ahnur, oonurr ve cncarastirma ?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu düşünceler insanı araştırmaya yöneltir araştırdıkca yeni yeni bilgiler öğrenilir bu bakımdan güzeldir.
forumda ara mıklantısdan elektrik üretmek

ahnur baktım ama sadece 2 tane şey çıkıyor (aslında 3 tane çıkıyor ama ikisi aynı) ikisindede gerekli hiç bir bilgi yok.Senin verebileceğin bir site, link veya bir başlık varsa verir misin ?

Sayın Elektrolyzer, bu bahsettiğiniz piyasada bol miktarda bulunan magnet motor, perendev motor diye videoları bulunan sistemdir. Çok sayıda video bulunmasına rağmen gerçek anlamda iş gören bir tane bile yok. Videoların hepsi sahte.
Böyle bir çalışma yapmış olmak bile başlı başına büyük bir buluş olur, robotta kullanmayı boşverin.

Şöyle bir düzenek yapsan dahi üretilen harcananı karşılamaz; bir lamba, karşısında bir güneş paneli, birbirine bağlı. Dış kaynaktan lambayı yak, hemen sonrasında bu kaynağı çıkar bak bakalım lamba yanabiliyor mu, sönmüyor mu?

Şöyle bir video var (çalışmazmı yapsam) :
Jeneratör Yapımı - YouTube

Birde bu videodaki motor yerine güçlü bir motor alsam ve onu çevirsem güçlü bir enerji üretebilir miyim ?
Ve ya Jeneratörü nerden elde edebilirim ?
Ya da en iyi enerji kaynağı hangisi (temiz olanlardan) [güneş ve rüzgar] dir?
Birde çöpleri yakarak ne kadar enerji üretebilirim ?

Sen bile kendine gerekli (gelecek için) bilgileri almıyorsun hazır istiyorsun aynı şeyi robotun isteyince OLMAZ diyorsun, bilgi tecrübe kafanın içine huniyle dökülmüyor kabloyla internetten
yüklenmiyor arkadaşım kardeşim! Umarım aklındakiler şu meşhur devir daim tırtlarından değildir!

Şu devir daimi hidrojen enerjisine uygulasak nasıl olur
Şefim ben çantanızı taşımaya razıyım, bilginiz tecrübeniz bana miras kalacaksa :)

Şöyle bir video var (çalışmazmı yapsam) :
Jeneratör Yapımı - YouTube

Birde bu videodaki motor yerine güçlü bir motor alsam ve onu çevirsem güçlü bir enerji üretebilir miyim ?
Ve ya Jeneratörü nerden elde edebilirim ?
Ya da en iyi enerji kaynağı hangisi (temiz olanlardan) [güneş ve rüzgar] dir?
Birde çöpleri yakarak ne kadar enerji üretebilirim ?
Bunun da sahte olduğu bir vidyo var diğerleri gibi, araştır bulursun :). Milletin yaptıklarını soracağınıza yapın bakarak yapın vidyoya çek öyle gel sor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri