Elektrikçilerin çocukları hep kızı mı oluyor?

sy emrah bey sizce ne kadar doğru elektrikçilerin hep kızımı olur;biliyorum yorumum biraz alaycı oldu ama bu kadar mantıksız bi soruda olmaz ki

Sn.3elibrahim;
Burada elektrikçilerden bahsetmiyoruz,sadece Yüksek gerilim tesislerinde çalışıp uzun süreler manyetik alana magruz kalan kişilerden bahsediliyor.
Sizde dikkat edersinizki kesin bir tanı üzerine konuşulmaktan ziyade, bir teori üzerine yorum yapılıyor.Ayrıca yaşam içersinde bu tarz teoriler bir hayli vardır.Önemli olan bu teorilerin 3-5 kişi tarafından mantıksız denip bir kenara atılmasından ziyade doğru bir şekilde araştırılmasıdır.
Saygılarımla...

15 yıldır og de çalışıyorum 2 tanede oglum var konu hakkında gerekli yorumum.

Nasıl yani şimdi ?
Doğacak bebeğin cinsiyetini erkeğin belirlediğini biliyorum (Erkek Son Kromozon Çifti X-Y - Kadın son kromozon eki X-X)

Elektrik kromozonlarımızımı etkiliyor ? :|

Meslek değiştirmeden biri acıklayabilirmi :)

27 yıldır bu meslekteyim,ilk işe başladıgım andan beri duyarım gercekle ilgisi yok.
Kafamdan hesapladım tum meslektaşlarımı nerdeyse %50- 50 kız erkek cocuk sayısı

bizim fabrikadaki arkadaşlarında kız çoçukları var 13 kişiyiz 10 nuna yakın kız çoçugu var

Allah hepimizin çocuklarını analı babalı büyümesini nasip etsin.

Her meslekte bu tür tartışmalar vardır.fakat teoriden öte gidememiştir.
Sadece mesleklerde degil alkol,sigara,sitres,rodyo frekans,manyetik alan, radyo aktif madde vs..vs.de etkili denilmektedir.

Türk toplumu erkek çocugu öncelikle bekler fakat kızı olursada [Erkek adamın erkek damadı olur der ! ].
Tabiatın geregi %50 her iki cinsin oluşma olasılıgı vardır ,bu tamamen spermlerin kalitesine ve yumurtanın zarının kalınlıgına tam veya oluşumuna baglanır.

Elektrikçilerin kızı olma olasılıgı ile taksiçi nin kızının olma olasılıgı aynı orandadır.

Gelelim manyetik alanların etkilerine :
bu konu sitede manyetik alanların insan sağlıına etkileri başlıklarında fasılalarla tartışıldı .
bio fizik dalında uzman hocalarımızın verdikleri yanıtlar hep kanser yapar veya kanser yapmaz tartışması biçimindedir.
Çocuk konusunda ise hamilelik döneminde(çocugun oluşum döneminde)sakatlıklara neden oluşabilecek çiddi bulgular elde edilmiş istatistikler tutulmuştur.
Yazı tura oranı kadar kız veya erkek olma şansı vardır.
peş peşe tura gelme olasılıgı gibi peş peşe yazı gelme riskinizde vardır .
Vede Bu işin teknik hilesi yoktur.!

benim tanıdıklarımın çoğunda kız erkek eşit

arkadaşlar babam elektrik mühendisi 2 tane oğlu var bende onun sayesinde kendimi bildim bileli elektrikle uğraşıyorum öyleki bizim köyde birtane büyük trafo vardı onun anahtarı babamdaydı ben onun içinde çok vakit geçirdim:) Allahtan çarpılmamışım hiç... bana orası oyun odası gibi geliyordu anahtarı alıp alıp oraya kaçıyordum...:) Rabbimmin izni ile 5.5 ay sonra bir tane oğlum olacak bence bunlar hurafe... ama yinede şunu kabul etmem gerek radyasyonun her insana bir etkisi vardır... Allah herkezin gönlüne göre versin...

başarılı çalışmalar...:D

Genel'de kız çocukları oluyor.Mesleği elektrik olupta oğlu olanlar
masa başı işleri yapıyor herhalde.Büyüklerimizden bu konuda
bir araştırma yapıldığını duymuştum fakat ne zaman bilmiyorum.
Herşeyin hayırlısı tabii ki.

Ben demir-çelik fabrikasında çalışıyorum,Şalt sahası ve Bakım ekipleri olan ve O.G ile Y.G işleriyle uğraşıyoruz.Ben ve çalıştığım arkadaşlarımın çocukları her ikisinden olan da var 2-3 tane birden erkek çocuğu olan da var.Ben inanmıyorum bu olaya ama yinede tesdaüfen görüştüğünüz kişilerin çocukları kız ise tabi ki bu sonuca varmış olduğunuzu düşünüyorum.:eek::rolleyes:

:) Maşallah herkesinde çocu varmış. ALLAH (C.C.) Analı babalı büyütsün.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri